„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo. Tylko ono daje trwałą pociechę.

Ogłoszenia

- Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.30. W lipcu po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

- Przypominamy, że w okresie wakacji w niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915. Spowiadamy w tygodniu rano od godziny 8.00 do 8.30 i popołudniu od 1730 do 1755.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy
- w środę bł. Czesława, kapłana
- w piątek święto św. Marii Magdaleny
- w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy 
- w poniedziałek 25 lipca przypada święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00, 12.30 i 1800 przy kościele oraz przy Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo o godz. 10.00 będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary przy tym składane są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich pracujących w krajach misyjnych. Swoją ofiarę składamy jako wdzięczność Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry.

- W czasie wakacji kancelaria parafialna we wtorki i czwartki jest nieczynna.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do grupy z naszej parafii oraz z parafii naszego dekanatu od 1 do 31 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w formie zapisów online – odnośnik na stronie internetowej parafii.

- Dziś o godz. 17.00 u Sióstr Albertynek będzie Msza św. w intencji wszystkich, którzy dziękują i proszą o łaski za wstawiennictwem św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny.

- Polecamy na wakacyjny, wolny czas lekturę prasy katolickiej, która jest do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego.  

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem.

Wolna myśl

Ten jest dobrym przyjacielem, kto mówi o Tobie dobrze za Twoimi plecami.