- Nieszpory niedzielne o godz. 17.30

- Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, stąd po   

  Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. 

- Przypominamy, że w czasie wakacji w niedzielę, nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.  

W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek święto  św. Benedykta, opata, patrona Europy

- we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w środę 13 lipca wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

O godz. 18.00 nabożeństwo Fatimskie, będzie Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.

- W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nie narodzonego – modlimy się również za matki oczekujące potomstwa.  

- w czwartek od godz. 17.00 adoracja w kościele prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa

- w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.  Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie w salce wszystkich Róż męskich.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 17 lipca lub 7 sierpnia w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż szklanej elewacji kościoła.

 -  Wspólnota I Prądnicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia.   Zapisy od 1 do 31 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w formie online - odnośnik na stronie internetowej parafii.

- w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 u Sióstr Albertynek, będzie Msza św.  w intencji wszystkich, którzy dziękują i proszą o łaski za wstawiennictwem św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny.

Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli, Gościu Niedzielnym. Jest czasopismo Jasna Góra oraz Dobry Pasterz. Są gazetki dla dzieci.

 

Wolna myśl

Człowiek mądry broni swej słuszności spokojnie i bez gniewu. Głupiec broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma - sypie obelgami.