- Dzisiejsza Uroczystość to najstarsze święto w Kościele, obchodzone już w czasach apostolskich. W liturgii Kościoła kończy się okres wielkanocny. Od jutra okres zwykły – w liturgii kolor zielony. Zamiast modlitwy Królowo nieba odmawiamy Anioł Pański.

- Jutro drugi dzień świąteczny, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.   

- Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn, połączone z nabożeństwem czerwcowym. Intencja modlitwy różańcowej na czerwiec: O pokój na świecie i sprawiedliwe zakończenie wojny w Ukrainie.

- W tygodniu nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.  

- Jutro nasza parafia organizuje wyjście do Multikina  przy ul. Dobrego Pasterza na film „Najświętsze Serce”. Seans rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety po 13 zł. na hasło „Dobry Pasterz”. Prosimy zgłaszać w zakrystii ilość osób w celu wynajęcia odpowiedniej sali.

- W poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy chętnych do włączenia się w prace zespołu.

- We wtorek o godz. 18.00 Msza św: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

- W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej  – naszego parafianina.

- W sobotę 11 czerwca odbędzie się XVI pielgrzymka Apostolatu Margaretka w Kalwarii Zebrzydowskiej – zapisy na autokar w zakrystii, wyjazd spod kościoła o godz. 7.30.

- W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź codziennie podczas Mszy świętej.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Interesujące artykuły w Niedzieli i Gościu Niedzielnym, są nowe czasopisma dla dzieci. Zechciejmy podać dobre czasopismo dzieciom.

 

Wolna myśl

Nikt nie jest bardziej znienawidzony niż ten, kto mówi prawdę | Platon