mis_ziel1

 

OGLOSZENIA-TEKST

 

10 czerwca br. grupa Dzieci z naszej parafii uczestniczyła w IX Arcidieczjalnym Kongresie Misyjnym. Na zdjęciu pozdrawiają z… Papui Nowej Gwinei 😉

 • 15 stycznia (niedziela) w godzinach popołudniowych Mali Misjonarze wybiorą się w drogę, by z radością i kolędą na ustach głosić prawdę o Bożym Narodzeniu.Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (więcej informacji tutaj: http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/kolednicy-misyjni/projekt-roku/16-projekt-kolednicy-misyjni-2016-2017). W tym roku ofiary pieniężne zebrane podczas kolędowania są przeznaczane na realizację projektów, służących bezpośrednio dzieciom w Tajlandii (zachęcamy do zobaczenia prezentacji: https://www.youtube.com/watch?v=YTigEYEigxc) Wszystkich, którzy chcą zaprosić kolędników do swojego domu prosimy o wysłanie danych (imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy),  potrzebnych do ustalenia czasu wspólnego kolędowania, na adres S.Goretti.nazaretanka@wp.pl. do 12 stycznia br.
 • Dziękujemy serdecznie Pani Joasi  🙂 za pomoc w przygotowaniu kartek świątecznych z życzeniami, które wysłaliśmy do misjonarki Ani, do Republiki Środkowej Afryki.

dsc03830

 • Poniedziałkowe spotkania Małych Misjonarzy w czasie adwentu będą trwały od 17.00 do 17.50. O godz. 18.00 można wziąć udział w roratach z udziałm dzieci 🙂
 • 10 października 2016 r. mieliśmy okazję, by spotkać się z o. Jerzym Steligą OFM Cap, który dzielił się z nami swoimi przeżyciami z Czadu i Republiki Środkowafrykańskiej, gdzie pracował przez 14 lat.

  uczestnicy-spotkania-z-afrykanskimi-rekwizytami100 zasluchani-mali-misjonarze99

 • 10 października br. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z koła misyjnego i wszystkich zainteresowanych 🙂 na radosne spotkanie z Misjonarzem.
 • Mali Misjonarze zapraszają do włączenia się do akcji „Okulary dla Afryki”. Jak przygotować używane i już niepotrzebne nam okulary, by ucieszyły drugiego człowieka? Odpowiedź znajdziesz tutaj: http://dzieciafryki.com/okulary-dla-afryki-2016/ Zbiórka będzie miała miejsce w niedzielę 25 września 2016 przed i po Mszy Świętej o godz. 11.15.
 • Dziękujemy wszystkim Kolegom i Koleżankom, którzy włączyli się w akcję „Piórniki do Afryki” i pomogli nam zebrać potrzebne artykuły piśmienne. Z radością mogliśmy je spakować, by niebawem stały się one powodem do radości dla naszych rówieśników zamieszkujących kontynent afrykański. Bóg zapałać 🙂    MALI MISJONARZE!!!


Misjonarz


Dziecięce Koło Misyjne „Mały Misjonarz w naszej parafii działa od roku 2013. Zaistniało dokładnie po rekolekcjach zimowych w Szczawie, gdzie temat wyjazdu brzmiał „Mega Super Misjonarz”.


 • Spotkania odbywają się co tydzień, w poniedziałek o godz. 17:00.   ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH 
 •  Zadaniem Koła Misyjnego jest przybliżenie tematyki misyjnej i formacja, jaką proponuje Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.     http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/
 • Na naszych spotkaniach: modlimy się, uczymy, bawimy, śpiewamy …bo misjonarz to ten,  kto swoim życiem opowiada DOBRĄ NOWINĘ, że… BÓG NAS KOCHA!
 • Pamiętamy o codziennej modlitwie za misjonarzy i naszych rówieśników, gdziekolwiek oni się znajdują.

Grupę prowadzi s. Goretti, nazaretanka.

 •  Z modlitwą pozdrawiamy nasze poprzednie animatorki: s. Samuelę, albertynkę (pracuje na misjach na Syberii) i an. Annę Obyrtacz  (obecnie przygotowuje się do wyjazdu do Afryki)

 CZY ZASTANAWIASZ SIĘ:  DOKĄD BÓG POSYŁA CIEBIE?

 

 

Dodaj komentarz

1 × 1 =