duszki

 

DSCF4239_resizeDSCF4568_choragiewki_resize

 


W naszej parafii działa kilka grup dziecięcych, których opiekunem jest Ks. Mirosław. Jedną z nich jest niezwykle serdeczna grupa Mały Caritas „Dobre Duszki”, do której należą dzieci dla których dobro i uśmiech innych jest najważniejsze.
  • Atmosfera na tych kolorowych spotkaniach jest wesoła, koleżeńska i bardzo twórcza. Rozmawiają na poważne tematy, ale też żartują. Wspólnie spędzony czas służy odkrywaniu talentów, budowaniu wzajemnych relacji i przyjaźni, rozwoju własnej wiary i więzi z Panem Bogiem. Każdy wysiłek przynosi dobre owoce. Na spotkaniach zbierają  „Promyki Dobra” za wszystko dobre co zrobią dla innych (uczynki , prezenty, dobre słowo).
  • „Dobre Duszki” spotykają się w środy o godzinie 17.15. Uczą się własnoręcznie robić prezenty na różne okazje i dla różnych osób. Biorą udział w różnych akcjach: piszą listy do chorych dzieci, robią karteczki i drobne upominki dla chorych i samotnych. Z papieru, kolorowych cekinów, koralików, wstążek czy też filcu potrafią zrobić małe cudeńka. To mogą być pudełeczka i torebki ozdobne, zakładki do książek, breloczki, ozdobne notesiki, cukierkowo-bibułkowe kwiatki. Pomysłów mają naprawdę wiele, a co najważniejsze tworząc coś,  zawsze myślą o innych.
  • Razem z innymi grupami biorą udział we wspólnych modlitwach, wyjazdach, ogniskach i wycieczkach.
  • „Dobre Duszki” to dzieci z naszej parafii o serdecznych sercach i artystycznych duszach. To chłopcy i dziewczynki w różnym wieku, tworzące wyjątkowe prezenty, pomagające sobie wzajemnie i służące chętnie innym pomocą. Plany mają ogromne – najważniejsze to  wywoływać uśmiech u innych i przekazywać „promyki dobra” wszystkim dookoła.
  • Pamiętają słowa Jana Pawła II  Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Opiekunem grupy jest Animatorka Joanna P.

  • Drogie Dzieci, planujemy również w ramach „Dobrych Duszków” odwiedzać osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wyjść na zewnątrz, bo „DOBRE DUSZKI” to taki „DZIECIĘCY CARITAS”. Jeśli chcesz włączyć się w to piękne dzieło – przyjdź, zobacz, a z pewnością nie zmarnujesz czasu.

OGLOSZENIA-TEKST

  • 18. 03.2016 r. – dziecięcy Caritas „Dobre Duszki” prowadzą Drogę Krzyżową
  • 15.10.2014 -„Dobre Duszki” prowadzą o godz.17.15 różaniec. W związku z tym zapraszam dzieci z grupy „Dobre Duszki” wcześniej, na godz.17.00, abyśmy zdążyli się przygotować. Chętnym rozdam krótkie teksty do przeczytania. Całą grupą udamy się na różaniec i wspólną modlitwę w kościele.

Animatorka Joanna


 GALERIA

 

 

 

Dodaj komentarz