XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 26 XI 2017 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia
Przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
Trwamy na modlitwie za naszych Drogich Zmarłych – Różaniec z wypominkami dziś i do końca listopada o godz. 1730 .  
Dziś o godz. 20.15, po Mszy studenckiej będzie czwarte spotkanie nt.  najbardziej podstawowych pytań dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach  i o katechumenacie.  Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę.

  • Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w poniedziałek.
  • O godz. 19:00 Msza święta, podczas której kazanie z cyklu ”Bliżej sakramentów”. Wspólnota zaprasza wszystkich chętnych.
  • Również w poniedziałek o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich, którzy przed laty byli ministrantami, lektorami czy to w naszej czy w innej wspólnocie parafialnej. Spotkanie „MEGASTRANTÓW”  będzie w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!
  • w czwartek Święto św. Andrzeja Apostoła – księdzu Andrzejowi i wszystkim solenizantom   życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki Świętego Patrona.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. Po Mszy spotkanie  w domu katechetycznym.
W piątek spowiadamy rano od 6.30 i popołudniu od godziny 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania. 
W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Ponieważ w najbliższą sobotę jest w Łagiewnikach doroczna kongregacja kapłanów, dlatego odwiedziny chorych będą przed świętami 23 grudnia.    
– w sobotę po Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabywać od przyszłej niedzieli po każdej Mszy świętej w domu katechetycznym. Tam również będą rozprowadzane świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
– kiermasz z upominkami w przyszłą niedzielę, dochód na wyjazd dzieci podczas ferii.
– Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca. Po przeliczeniu przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej zebrano 18.577 zł.   Bóg zapłać rodzinom i osobom, które systematycznie składają ofiary lub wpłacają na konto parafialne.  
– W sobotę 9 grudnia o godz. 13:30 jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie nocne Wspólnot Krwi Chrystusa. Informacja i zapisy do środy w zakrystii, koszt 40 zł.
 Prasa katolicka znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Są czasopisma dla dzieci, jest jeszcze nowy numer czasopisma parafialnego Dobry Pasterz.