XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 XI 2017

Ogłoszenia
Przez cały miesiąc listopad o godz. 1730  jest odmawiany różaniec i czytane wypominki listopadowe, jednorazowe.
Dziś o godz. 20.15, po Mszy studenckiej będzie trzecie spotkanie nt.  najbardziej podstawowych pytań dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach  i o katechumenacie.  Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w środę św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i organistów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym panu Organiście i chórze parafialnym.
  • Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 – w intencjach złożonych przed Mszą – najlepiej w wcześniej napisać intencje na karteczkach.  Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy Św. O. Pio. Po Mszy Grupa Modlitwy zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji naszych zmarłych.
  •   W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Po mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Przez najbliższe dni podczas Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Królamożna zyskać odpust zupełny.   Na Gotyku uroczystość odpustowa Suma o godz. 12.30.