XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 XI 2017

Wstęp.
Druga niedziela listopada – w naszej Ojczyźnie – przeżywana jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspieramy ofiarami chrześcijan na Bliskim Wschodzie.  Niszczone są tam nie tylko świątynie, ale i zabijani są chrześcijanie.  Setki tysięcy chrześcijan opuszcza Ojczyznę – módlmy się za wszystkich uchodźców i prześladowanych chrześcijan  na całym świecie.
Ogłoszenia
– Dziś i przez cały miesiąc listopad o godz. 1730  jest odmawiany różaniec i czytane wypominki listopadowe, jednorazowe.
– Druga niedziela listopada jest przeżywana w Kościele w Polsce, jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy cierpiących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Do puszki przed ołtarzem M B Nieustającej Pomocy możemy składać ofiary przez cały tydzień. Również wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 wspierasz potrzebujących chrześcijan – SMSy można wysyłać do końca tego roku.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • w czwartek Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
W przyszłą niedzielę o godz. 20.15, po Mszy studenckiej będzie trzecie spotkanie nt.  najbardziej podstawowych pytań dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach  i o katechumenacie.  Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” zaprasza w poniedziałek. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem z nt. „W trosce o Eucharystię” –  po Mszy adoracja i modlitwa uwielbienia.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
  • w środy zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 wszystkich należących do Róż, w modlitwie polecimy Bożemu Miłosierdziu zmarłych, którzy należeli do Żywego Różańca.
  • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 19 listopada albo 3 grudnia w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
  • W piątek 17 listopada o godz. 17.00 będzie Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny. Siostry Albertynki serdecznie zapraszają.
  • W sobotę 18 listopada o godz. 16.00 będzie spotkanie popielgrzymkowe – uczestników pielgrzymki do Budapesztu – zapraszamy.
 W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele. Ponieważ jest to znaczny koszt, dlatego wymianę całej konstrukcji na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła, planujemy dokonać w przyszłym roku. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne. Prosimy o włączenie się wszystkich mieszkańców naszej parafii – a wpłacając na konto parafialne można odliczyć od podatku.
Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy przed laty służyli przy Ołtarzu czyli byli ministrantami, lektorami czy to w naszej czy w innej wspólnocie parafialnej. Spotkanie „MEGASTRANTÓW – DRUŻYNA CHRYSTUSA” odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godz. 18:30 w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać  Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym dziś przed kościołem kwesta do puszek na ten cel.