XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 X 2017

Ogłoszenia
Nabożeństwo różańcowe dziś o 17.30,  a w ciągu tygodnia o  17.15.

W tym tygodniu w liturgii:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, po Mszy św. o godz. 18.00  spotkanie w salce Róż męskich.
  • we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. O godz. 17.00 Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny
  • Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 – w intencjach złożonych przed Mszą – najlepiej w wcześniej napisać intencje na karteczkach.  Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • w środę Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Księdzu Łukaszowi, duszpasterzowi studentów, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Patrona w pracy z młodzieżą akademicką
  • w czwartek bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. Po Mszy wieczornej nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II
  • w piątek uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji i miasta Krakowa. Jego orędownictwu powierzamy całe środowisko akademickie naszego miasta, a także nauczycieli i wychowawców, których jest patronem. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Dziś o godz. 17:00 w sali pod kościołem będzie przedstawienie przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga p.t. „Uciekła mi przepióreczka” – szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy w naszym kościele cykl czterech konferencji, które koncentrują się na najbardziej podstawowych pytaniach dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach i o katechumenacie, czyli o podstawowej formie przygotowania do Chrztu.  Pierwsza konferencja dziś o godz. 20:15, zaraz po ostatniej Mszy św.

W niedzielę 22 października 2017 o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu celebrowana będzie Msza święta z nałożeniem paliusza Księdzu Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu Metropolicie Krakowskiemu.

W przyszłą niedzielę można będzie nabyć po każdej mszy św. Ewangeliarz na 2018 r.  w cenie 10 zł.

Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach jej otwarcia.  Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00. Na wypominki roczne za jednego zmarłego składamy – w miarę możliwości – ofiarę w wysokości intencji mszalnej.

Wypominki jednorazowe są czytane codziennie w listopadzie o godzinie 17.30 podczas modlitwy różańcowej za zmarłych i składamy dobrowolną ofiarę. Zadbajmy o groby i czystość na cmentarzu, zużyte znicze i kwiaty wkładajmy do kontenerów.

Chór Pastores zaprasza wszystkich lubiących śpiewać, oraz tych którzy chcą doskonalić swoje umiejętności wokalne na próby odbywające się w środy o 19.30 w  salce domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy!

Duszpasterstwo akademickie U Dobrego, działające przy naszej parafii zaprasza wszystkich studentów, na Mszę św. na rozpoczęcie roku akademickiego, z indywidualnym Błogosławieństwem, która będzie we wtorek o 20:00 w naszym kościele. Równocześnie zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. Akademicką o 19:15.