XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 X 2017

Wstęp.
W naszej Ojczyźnie przeżywamy XVII Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wczorajsze modlitwy Różaniec do granic. Często odmawiajmy różaniec wypraszając potrzebne łaski dla siebie i całego Kościoła.
Ogłoszenia:
  • W naszej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Papieski – włączmy się w przeprowadzaną w całym kraju zbiórkę na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin, pokazując czynem, że nie brak nam wyobraźni miłosierdzia, o którą prosił papież.   
  • Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, natomiast w tygodniu o 17.15.
  •  jutro wspominamy św. Dionizego Biskupa – Patrona ks. Proboszcza. Pragniemy zaprosić na Mszę Świętą w intencji ks. Proboszcza jutro na godz. 18:00. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencjach ks. Proboszcza.
  • w środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nienarodzonego – modlimy się również za matki oczekujące potomstwa. W środę po Mszy wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  • W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusowej zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.
  •  w piątek 13 października100 rocznica objawień M. B. w Fatimie i cudu ze słońcem, zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich. O godz. 18.00 będzie Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski. Po różańcu uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec – przyjdźmy całymi rodzinami. Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina. Tak więc w piątek 13 października nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo po Mszy św.
  • W sobotę przypada Dzień Nauczyciela – będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wychowawców zwłaszcza podczas nabożeństwa różańcowego.
  • Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 15 i 5 listopada będzie w piątek o 19.00 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę pragniemy zaprosić na przedstawienie przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga p.t. „Uciekła mi przepióreczka”. Przedstawienie odbędzie się o godz. 17:00 w Sali pod Kościołem. Więcej szczegółów na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele. Ponieważ jest to znaczny koszt, dlatego wymianę całej konstrukcji na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła, planujemy dokonać w przyszłym roku. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne. Prosimy o włączenie się wszystkich mieszkańców naszej parafii – a wpłacając na konto parafialne można odliczyć od podatku. 

Począwszy od przyszłej niedzieli, 15 października, rozpoczynamy w naszym kościele cykl czterech konferencji, które koncentrują się na najbardziej podstawowych pytaniach dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach i o katechumenacie, czyli o podstawowej formie przygotowania do Chrztu.  Pierwsza konferencja w przyszłą niedzielę o godz. 20:15, zaraz po wieczornej Mszy św.

Na Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach jej otwarcia.  Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00. Na wypominki roczne za jednego zmarłego składamy – w miarę możliwości – ofiarę w wysokości intencji mszalnej.  Zadbajmy o groby i czystość na cmentarzu, zużyte znicze i kwiaty wkładajmy do kontenerów.

Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” –  w poniedziałek 09.10.2017 w kościele. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem z cyklu „Bogactwo Liturgii Mszalnej” , a po Mszy adoracja, uwielbienia Boga i część Różańca. Zapraszamy!!!
  •  Apostolat Margaretka zaprasza na II Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę o godz. 9:00. Po nabożeństwie do św. Jana Pawła II, udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy.
  • Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego