XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 X 2017

Wstęp.
Rozpoczynamy maryjny miesiąc październik – wierni w kościołach gromadzą się na modlitwie różnicowej. Przez pośrednictwo Maryi Królowej Różańca świętego wypraszajmy potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.  

Ogłoszenia
  • Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej.  Bóg zapłać Ojcu Joachimowi Kuszowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za głoszone dziś Słowo Boże. Suma odpustowa o godzinie 12.30, którą odprawi neoprezbiter O. Michał Wielgus, redemptorysta – były nasz parafianin.  O godzinie 17.00 będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy,  zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Róże Kobiet i Mężczyzn.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15.
  • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek  o godz. 16.30. Natomiast o 19.00 spotkanie w salce grupy „Wieczernik”
  • We wtorek na Mszę św. o 18.00 przychodzą dzieci klas III z rodzicami, będzie poświęcenie różańców w ramach przygotowań do I Komunii Św.
  • w piątek o godz. 10.00 będzie uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego Uniwersytetu Rolniczego
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • Godzina Święta Straży Honorowej w czwartek o godzinie 17°°.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca spowiadamy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00. O 16.30 msza św. dla dzieci i różaniec.   Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum o g. 19.15.

Uczniowie z II klasy gimnazjum rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania w następujących grupach: 4 października tj. w środę o godzinie 19.00 oraz 5 października w czwartek o godzinie 18.30.
W I piątek – 6 października zapraszamy młodzież z klasy VII oraz II i III gimnazjum na Mszę św. o godzinie 19.15. Po niej w salce o godzinie 20.00 spotkanie dla młodzieży z III klasy gimnazjum.
W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.
w sobotę N. M. Panny Różańcowej – w tym dniu organizowana jest ogólnopolska akcja Różaniec do granic. Zachęcamy do udziału w tej akcji, udajemy się do Bukowiny Tatrzańskiej – zapisy w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca, koszt 30 zł. Wyjazd autokaru od kościoła o godz. 7.30. Natomiast kto nie może jechać bliżej granic – w naszym kościele różaniec będzie odmawiany: I część po Mszy św. o godz. 8.00 podczas nabożeństwa. II i III część o godz. 14.00  i  IV część podczas nabożeństwa różańcowego.

W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie XVII Dzień Papieski.  Włączmy się w przeprowadzaną w Dzień Papieski w całym kraju zbiórkę na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin, pokazując czynem, że nie brak nam wyobraźni miłosierdzia, o którą prosił papież.  W ramach tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego odbędzie się w Krakowie II Małopolski Marsz dla życia i rodziny po hasłem: Rodzinie i Życiu – TAK – serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym marszu – o godz. 10.00 będzie Msza św. na Wawelu i przemarsz na Rynek.

W  trosce  o  zmarłych w najbliższy wtorek będzie odprawiona o godz. 18:00  Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w salce z katechezą i modlitwą. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Zespół Szkół nr 5 serdecznie zaprasza na Słoneczny Festyn, który odbędzie się w sobotę 7 października 2017r. w godzinach od 11.00 – 15.00 na deptaku przed budynkiem szkoły przy ul. Mackiewicza 15.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz.