XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 IX 2017

Wstęp.
Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.  Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ojca Józefa – Kapucyna, który do nas skieruje Słowo.

Ogłoszenia
 • Nieszpory niedzielne o godzinie 17.30.
W tym tygodniu w liturgii:
 • poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
 • w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
 • czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona katedry na Wawelu
 • w piątek  – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

 • Dziś Marek, alumn naszego seminarium kończy miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za posługę i wielką pracowitość i życzymy wszelkich łask Bożych w przygotowaniu się do przyjęcia święceń diakonatu.
 •  Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” – w poniedziałek 25.09.2017 w kościele. O godz. 19.00 Msza Święta rozpoczynająca powakacyjne spotkania, podczas której kazanie z cyklu ”Bliżej sakramentów” Wspólnota zaprasza wszystkich chętnych.
 • „Strumienie Miłosierdzia” – spotkanie dla zainteresowanych Odnową w Duchu Świętym w Parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach w Krakowie 29.09.-30.09.2017. Dokładne informacje na plakacie.
 • Do końca września trwają w czwartki zapisy uczniów  do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy prowadzi ks. Damian. Informujemy także, że 28 września tj. czwartek o godz. 19.00 dobędzie się w kościele spotkanie  rodziców młodzieży  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 26 września po Mszy wieczornej.
Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wymianę ściany szklanej. Po przeliczeniu przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej zebrano  16291 zł. i wpłacono na konto parafialne. Bóg zapłać
W  trosce  o  zmarłych, począwszy od października  w  każdy  pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:00 będzie Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w salce z katechezą i modlitwą. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.
 • W dniu 7 października organizowana jest ogólnopolska akcja Różaniec do granic. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tej akcji – autokarem udamy się do Bukowiny Tatrzańskiej.  Zapisy w zakrystii.
W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci Matki Bożej Różańcowej.  Suma o godz. 12.30. O godzinie 17.00 będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy – zapraszamy wszystkich parafian i wszystkie róże.
 • Informujemy, że wszelkie prace prowadzone na Cmentarzu parafialnym wymagają zezwolenia, które możemy uzyskać w kancelarii parafialnej.
Prosimy o zgłaszanie mieszkań dla studentów.
Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli, Źródle w Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer gazetki parafialnej  Dobry Pasterz