XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 X 2017

Wstęp.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jezus mówi dziś w Ewangelii: „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.
Choć naszym celem jest życie wieczne, to jednak jesteśmy osadzeni w konkretnej ziemskiej rzeczywistości.  Potrzebny nam jest jasny system wartości oraz kierowanie się uczciwością wobec samych siebie i innych ludzi, a także wobec Boga. Eucharystia jest dla nas umocnieniem, abyśmy mogli być – jako źródło światła w świecie.
Ogłoszenia
– Nabożeństwa różańcowe dziś o 17.30 –  w ciągu tygodnia o  17.15.
– Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w poniedziałek o godz. 19.00 Msza święta z kazaniem.
– W środę po Mszy wieczornej spotkanie w salce pod kościołem zelatorów oraz osób należących do żywego różańca.
– W czwartek o 19.00   Msza św. dla Grupy Modlitwy św. O. Pio – zapraszamy
– W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
– W ubiegłą niedzielę na wymianę ściany szklanej w kościele zebrano 17.378 zł.. Bóg zapłać za złożone ofiary!
– We wtorek w bazylice mariackiej o godz. 18.30 będzie Msza św. dziękczynna za posługę biskupa Grzegorza Rysia, który został mianowany arcybiskupem łódzkim.
– We wtorek o godz. 18.30 będzie spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowań do I Komunii świętej
– Przez cały tydzień możemy składać do puszki przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, OFIARY na misje.
Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte będą w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy w kościele o godzinie 16.00, gdyż o godzinie 14.00 przy ołtarzu polowym na cmentarzu parafialnym będzie Msza święta i procesja z wypominkami za zmarłych.
– Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach otwarcia. Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę o godzinie 7.45, 12.15 i przed Mszą o 16.00. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta w ostatni piątek miesiąca przez cały rok o godzinie 18.00. Na wypominki roczne za jednego zmarłego składamy – w miarę możliwości – ofiarę w wysokości intencji mszalnej.
Wypominki jednorazowe są czytane codziennie w listopadzie o godzinie 17.30 podczas modlitwy różańcowej za zmarłych i składamy dobrowolną ofiarę. Na stoliku przy drzwiach kościoła są przygotowane karteczki, na których prosimy wpisywać zmarłych.  Zadbajmy o groby i czystość na cmentarzu.
– Dziś o godz. 20.15, po Mszy studenckiej drugie spotkanie nt.  najbardziej podstawowych pytań dotyczących życia chrześcijańskiego. Mowa będzie o sakramencie Chrztu, o jego konsekwencjach  i o katechumenacie, czyli o podstawowej formie przygotowania do Chrztu.  Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę.