XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 IX 2017

Wstęp.
Pan Jezus dziś mówi do nas, że gdzie dwaj albo trzej są zebrani w Jego imię, tam On jest pośród nich. Chrystus gromadzi nas wokół ołtarza, aby nauczać i umacniać. Prośmy podczas tej Mszy św. o łaskę jedności i otwartości naszych serc, abyśmy, kierując się miłością, zgodnie zanosili do Boga nasze modlitwy. Duchowo łączymy się z rodzinami naszej archidiecezji zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania – módlmy się za wychowawców i wychowanków. Prośmy o potrzebne łaski dla rodziców.
Ogłoszenia
  • Nieszpory niedzielne o godzinie 17.30.

W tym tygodniu w liturgii
  • we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – Odpust w parafii Ojców Pijarów przy ul. Dzielskiego.
  • w środę 13 września nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec – na zakończenie Apel Jasnogórski. Przyjdźmy całymi rodzinami
  • w czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości  odbywają się w Mogile – szczegóły  w gablotce przy drzwiach kościoła. Nasza parafia wraz z dekanatem uczestniczy w przyszły wtorek 19 września.  Zechciejmy wziąć udział w modlitwie przy relikwiach Krzyża Chrystusa.
  • w  piątek wspomnienie NMP Bolesnej
  • w środę o godz. 17.30 zapraszamy na adorację i różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nie narodzonego – modlimy się za matki oczekujące potomstwa.
Róże modlące się za dzieci zapraszają na pielgrzymkę w dniu 7 października do sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Planujemy również dotrzeć na granicę Polski ze Słowacją, aby tam wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tej akcji Różaniec do granic w sobotę 7 października. Więcej informacji u ks. Mirosława.

  • W poniedziałek 18 września o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas 3 w kościele.

  • Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 17 września lub 8 października odbędzie się w piątek, 15 września o godz. 19.00 w salce katechetycznej.W październiku chrzty będą w niedzielę  8 i 15 października.

  • W każdy piątek o godzinie 18.30 zapraszamy młodzież  na spotkania OAZOWE.
  • Od poniedziałku zachęcamy dzieci do zapisania się do różnych grup dziecięcych. Więcej informacji w zakrystii.
W  trosce  o  zmarłych, począwszy od października  w  każdy  pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:00 będzie Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w salce z katechezą i modlitwą. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele. Ponieważ jest to znaczny koszt, dlatego wymianę całej konstrukcji na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła, planujemy dokonać w przyszłym roku. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne. Prosimy o włączenie się wszystkich mieszkańców naszej parafii – a wpłacając na konto parafialne można odliczyć od podatku. 
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Budapesztu – spotkanie uczestników będzie 20 września o godz. 19.00.
Prosimy o zgłaszanie mieszkań dla studentów.

Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.  Są to śp.:  Janina Szalińska-Walczak z ul. Wileńskiej i Leszek Niemczyk z ul. Mackiewicza.
Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.