XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 IX 2017

Ogłoszenia
  • Dziś nabożeństwo różańcowe dla Róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17°°. Intencja modlitwy na wrzesień: za dzieci i młodzież, za rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  • Już od tej niedzieli porządek Mszy  jak w ciągu roku, jest również Msza św.  o godzinie 1600 i 1915.
w poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy go jak zawsze z Bogiem. Msza święta  dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum  o godzinie 8°°.  Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W tym tygodniu w liturgii:
  • we wtorek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
  • w czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusowej zaprasza  na adorację w kościele o godz. 17.00.
  • w piątek 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i  Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina.   W tym dniu w Święto Narodzenia Maryi o godz. 17.30 w katedrze wawelskiej, abp Marek Jędraszewski dokona aktu zawierzenia, poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.   Natomiast jego odnowienie w parafiach i rodzinach  dokona się w niedzielę 10 września – ze względu na większą liczbę wiernych.
  • w sobotę  wspomnienie bł. Anieli Salawy.

Za tydzień na Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11:15 rozpoczniemy rok formacyjny. Zapraszamy i zachęcamy dzieci do zapisania się do różnych grup dziecięcych: Koła misyjnego, diakonii teatralnej, dobrych duszków, Oazy, scholi do służby liturgicznej.
Również za tydzień na Mszy o godz. 11:15 nastąpi poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych, podręczników. Zapraszamy zatem wszystkie dzieci, które rozpoczynają edukacje w szkole.

Zapisy młodzieży  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będą we wrześniu: dla klas VII w pierwszy czwartek miesiąca, dla klas II gimnazjum w drugi czwartek miesiąca, dla klas III gimnazjum w trzeci czwartek mieniąca – po Mszy wieczornej w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę 10 września odbędzie się XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, zapisy w zakrystii – wyjazd o godz. 7.00 od kościoła.

Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w   Niedzieli, Źródle w Gościu Niedzielnym. Jest czasopismo List,  i Jasna Góra.  Są czasopisma dla dzieci.
Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.  Są to śp.: Bronisław Lechowicz z ul. Łepkowskiego 6; Paweł Stach z ul. Siewnej 23a; Józef Widomski z ul. Powstańców 26; Stanisława Słomczyńska z ul. Wileńskiej 9a.  
Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.