XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 VIII 2017

Ogłoszenia
Nieszpory niedzielne o 17.30. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe dla Róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17.00. Intencja modlitwy na wrzesień: za dzieci i młodzież, za rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Od przyszłej niedzieli porządek Mszy świętych jak w ciągu roku, będzie również Msza święta o godz. 16.00  i  19.15..
W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek   św. Augustyna, biskupa
  • we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w piątek bł. Bronisławy

Na osobistą prośbę Ks. Janusz Rabiniak przeszedł na parafię do Bukowiny Tatrzańskiej. Dziękujemy za jego pracę duszpasterską w naszej parafii. Równocześnie  Ks. Arcybiskup mianował wikariuszem w naszej parafii  księdza  Damiana Drzyżdżyka, który będzie katechizował w Zespole Szkół Nr 5 i otoczy opieką duszpasterską młodzież. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w pełnieniu tej posługi.

  • We wtorek odbędzie spotkanie redakcyjne gazetki parafialnej Dobry Pasterz o godz. 20.00, zapraszamy chętne osoby do współpracy.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wymianę ściany szklanej. Po przeliczeniu przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej zebrano  14.870 zł. i wpłacono na konto parafialne.  Ponieważ jest to znaczny koszt, dlatego wymianę całej konstrukcji na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła, planujemy dokonać w przyszłym roku. Dziękujemy za zrozumienie i za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne.  

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  •  Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00, następnie Msza św. i spotkanie w salce.
  • W piątek spowiadamy rano od 6.30 i po południu od godziny 16.00. O godzinie 16.30 Msza święta dla dzieci.  O 19.15 Msza św. dla II i III klasy gimnazjum, która jest zarazem rozpoczęciem  przygotowania do bierzmowania.
  • W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.

Do naszej parafii został skierowany na miesięczną praktykę w ramach studiów, alumn krakowskiego seminarium duchownego Marek Figiel pochodzący z parafii św. Katarzyny w Nowym Targu, serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnej praktyki duszpasterskiej.
  • W  niedzielę 10 września odbędzie się XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii
  • Kolpingowski Klub Seniora zaprasza osoby 60+ na zajęcia z języka niemieckiego – szczegóły na afiszach.
  • Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w  Niedzieli, Źródle w Gościu Niedzielnym

Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.  Są to śp.:   Barbara Jamróg z ul. Mackiewicza; i Janusz Bodzioch z ul. Majora.   Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.