XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9 VII 2017

Wstęp.
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Pan zaprasza nas do swojego stołu, przy którym chce nas karmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. W tajemnicy Eucharystii którą będziemy sprawować na pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, znajdziemy pokrzepienie i umocnienie w wierze.

Ogłoszenia
  • Dziś o godz. 17.30  nieszpory niedzielne.   
  • Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, stąd   po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – o godz. 17.30 zapraszamy na adorację i różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych
  • w czwartek 13 lipca wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu nabożeństwo fatimskie – o godz. 18.00 będzie Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.     
  • czwartek od godz. 17.00 adoracja w kościele prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa
  • w piątek św. Henryka, cesarza.  Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina.

W czasie wakacji w niedzielę, nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.
W tygodniu  Msze święte o godzinie 630, 800 i 1800.
W czasie wakacji spowiadamy w tygodniu rano od godziny 700 do 730 i popołudniu od 1730 do 1800.

  • Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 16 lipca lub 6 sierpnia będzie w piątek, 14 lipca po Mszy świętej wieczornej w domu katechetycznym.
  • Od 24 do 26 lipca planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Torunia informacje w zakrystii i na drzwiach kościoła. Spotkanie uczestników w środę po Mszy wieczornej w domu katechetycznym.
  • 6 sierpnia wyruszy z Wawelu Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele. Bóg zapłać za ofiary dotychczas składane oraz wpłacane na konto parafialne.

Nasza parafia została zaproszona 22 lipca  do Sanktuarium św. Jana Pawła II  na godz. 17.00 Będzie Msza św. i procesja światła. Udajmy się tam całymi rodzinami, będzie również  autobus – wyjazd o godz. 15.30, zapisy w zakrystii i kancelarii.