XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 VII 2017

Wstęp.
Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.
W naszej Parafii witamy dzisiaj księdza pracującego w Rosji, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia
–  Dziś o godzinie 1700 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. W lipcu modlimy się w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach, by pamiętali o religijnych obowiązkach i świadectwie życia chrześcijańskiego.
– Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, stąd po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.
– W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek Święto św. Tomasza, apostoła
– w czwartek bł. Marii, Teresy Ledóchowskiej
– w sobotę św. Jana z Dukli

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   W I czwartek miesiąca, godzina święta Straży Honorowej o  17.00.
W I piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 17.00.
Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Od dzisiejszej niedzieli, przez okres wakacji, nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.
W czasie wakacji spowiadamy w tygodniu rano od godziny 700 do 730 i popołudniu od 1730 do 1800.
  • 22 lipca nasz dekanat został zaproszony na Mszę Świętą i nabożeństwo do Centrum Św. Jana Pawła II. Msza Święta o godz. 17:00 a następnie Droga Światła. Istnieje możliwość zapisania się w zakrystii na wyjazd autokarem. Wyjazd nastąpi o godz. 15:30, koszt 10 zł.
  • Od 24 do 26 lipca planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Torunia informacje w zakrystii i na drzwiach kościoła.
  • 6 sierpnia wyruszy z Wawelu Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, by wzmocnić swe duchowe siły.
Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego.  Interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym, Niedzieli, jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz a w nim o pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa, I Komunia święta dzieci i bierzmowanie, Odpust św. Brata Alberta.
Są także czasopisma dla dzieci.
Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem.