XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 VI 2017

Ogłoszenia
  • Dziś o godzinie 17.30 nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 1700 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. W lipcu modlimy się w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach, by pamiętali o religijnych obowiązkach i świadectwie życia chrześcijańskiego.

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów.  Od przyszłej niedzieli, przez okres wakacji, nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.
W czasie wakacji spowiadamy w tygodniu rano od godziny 700 do 730 i popołudniu od 1730 do 1800.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • we wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • we środę św. Ireneusza
  • w czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
W sobotę 1 lipca przypada I sobota miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.    
  • Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, stąd w lipcu po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

  • Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wymianę ściany szklanej.  Zebrano 14.733 zł. i wpłacono na konto parafialne
  • 6 sierpnia wyruszy z Wawelu Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.  Zachęcamy do pielgrzymowania w Roku Miłosierdzia.
  • Na cmentarzu parafialnym znajdują się groby i piwniczki bez żadnych oznaczeń i napisów, prosimy dysponentów tych grobów o zrobienie odpowiednich tabliczek z nazwiskami osób w nich pochowanych i przedstawieniu w kancelarii dokumentów kto jest dysponentem.

Przypominamy, że dziś w Sanktuarium św. Brata Alberta u sióstr albertynek o godz. 18.00 będzie Msza święta i Koncert chóru Gospel VoiceWeselcie się nadzieją!

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem.

Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego.  Interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym, Niedzieli, jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz a wnim o pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa, I Komunia święta dzieci i bierzmowanie, Odpust św. Brata Alberta. są także czasopisma dla dzieci.

Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki swoich Patronów.