X NIEDZIELA ZWYKŁA 11 VI 2017 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Wstęp.
Zatrzymujemy się dziś w sposób szczególny nad tajemnicą Trójcy Świętej. Prawdę o jedynym Bogu w trzech osobach objawił nam Jezus Chrystus. Uwielbiamy Boga w Trójcy Świętej ilekroć czynimy znak krzyża i odmawiamy modlitwę „Chwała Ojcu”. Oddawanie chwały Bogu to również zachwyt nad Jego miłością i tym, co od Niego otrzymujemy. Prośmy podczas tej Mszy św. o odwagę współpracowania z Bogiem, który obdarza nas miłością bez końca.

Ogłoszenia
  • Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu spowiedzi i Komunii wielkanocnej.  
  • Dziś o godzinie 17.30 nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.
  • Spotkanie wspólnoty „Wieczernik” w poniedziałek. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem na temat „Czym jest Msza święta”.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • we wtorek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu nabożeństwo fatimskie – o godz. 18.00 będzie Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.    
  • w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 17.30 zapraszamy na adorację i różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego – taka adoracja jest zawsze w drugą środę miesiąca.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Składka w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza reprezentacje parafii na centralną procesję Miasta Krakowa, która rozpocznie się Mszą Świętą na Wawelu o godz. 9.00 następnie przejdzie na Krakowski Rynek.
W naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. Natomiast o godzinie 16.00 Msza święta będzie w kościele św. Jana Chrzciciela, następnie procesja przejdzie do czterech ołtarzy i zakończenie przy naszym kościele. Dwa ołtarze będą na terenie naszej parafii, przy domu państwa Zbrojów i przy domu katechetycznym.    
Włączmy się w przygotowanie i godne przeżycie tej uroczystości. Pomóżmy w przygotowaniu ołtarzy, niesieniu feretronów, rodziców dzieci z zerówki oraz klas pierwszych i drugich prosimy o przygotowanie do sypania kwiatów, klasy trzecie idą w strojach komunijnych. Udekorujmy domy na trasie procesji. Próby sypania kwiatów z dziećmi w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. 

  • w sobotę 17 czerwca liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta – Uroczystość odpustowa u Sióstr Albertynek. O godz. 17.00 Msza św. celebrowana przez Kard. Stanisława Dziwisza – do wspólnej modlitwy w Roku św. Brata Alberta serdecznie zapraszają siostry albertynki.
  • Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 18 czerwca lub 2 lipca będzie w piątek o 19.00 w domu katechetycznym.
  •  W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne.  

Prasa katolicka –  do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Są nowe numery czasopism dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego..