VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 II 2017

Wstęp:
Dopóki Duch Święty nie przekona nas o miłości Boga, dopóty nie poczujemy się prawdziwie wolni, lecz będziemy wewnętrznie podzieleni, chwiejni. Bóg, nie zrażając się naszymi kryzysami, zwątpieniami, poczuciem osamotnienia, nie przestaje powtarzać: Ja nie zapomnę o tobie. Kiedy w końcu dotrą do nas te słowa, znajdziemy spokój. Przyjęcie z wiarą miłości Bożej w Eucharystii jest najlepszą receptą na wszystkie nasze troski.
Nasz dekanat wspiera budujący się kościół Świętej Rodziny w Balicach. Dziś gościmy księdza z tej parafii, który wygłosi kazania i zbierze składkę na budowę kościoła. Polecajmy również Panu Bogu wszystkie intencje parafian z kościoła św. Rodziny.
Ogłoszenia:
Przeżywamy 8 niedzielę zwykłą. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.00 w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. To już ostatnia niedziela adoracji przed Wielkim Postem. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic: Wileńska, Celarowska, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz im przyległe.
Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” – w poniedziałek 27.02.2017 w kościele. O godz. 19.00 Msza Święta, podczas której kazanie z cyklu ”O Modlitwie Pańskiej” Wspólnota zaprasza wszystkich chętnych.

Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, dokładnie 1 marca mamy Środę Popielcową, która rozpoczyna święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych –   czyli katolicy od 18 do 60 roku życia mogą jeść trzy razy dziennie w tym raz do syta.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i za ludzi uzależnionych od alkoholu.

W każdy piątek Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dorosłych o 17.30, dla młodzieży i tych, którzy nie mogą być wcześniej o 19.00.  
 W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast Ks. Mirosław będzie dla dzieci głosił kazanie pasyjne w kaplicy adoracji.  Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i uczestniczenie w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek Godzina Święta Straży Honorowej o 17.00  i spotkanie  w domu katechetycznym. W piątek spowiedź od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00.
W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, prosimy zgłosić w zakrystii.
Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wymianę ściany szklanej kościoła. Zebrano 15,032 zł. i wpłacono na konto parafialne – pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  i przekazać na prace w kościele, wpłacając na konto parafialne – przekazy są do zabrania przy drzwiach kościoła.
Wszystkich pragnących współtworzyć naszą parafialną gazetkę Dobry Pasterz zapraszamy jutro na pierwsze spotkanie redakcyjne o godz. 20.00 do domu parafialnego.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.