VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 V 2017

Ogłoszenia
– Dziś nasza wspólnota przeżywa dzień I Komunii świętej dzieci klas III ze SP nr 109 na Mszy świętej o godz. 10.00.   Przypominamy, że do stołu nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła „na biało” w strojach komunijnych na godz. 17.30.
 – Nabożeństwo majowe dziś i codziennie o godzinie 17.30.
– Już po raz piąty przejdzie dziś ulicami Krakowa Marsz dla życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia, każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki, przez Rynek do Parku Jordana, gdzie odbędzie się piknik rodzinny i koncert.
– Przed Wniebowstąpieniem, które przypada w przyszłą niedzielę, Kościół modli się o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej oraz w intencji krajów głodujących, dawne Dni Krzyżowe. Stąd w poniedziałek, wtorek i środę będą modlitwy w tych intencjach.
– Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w poniedziałek. O godz. 19.30 będzie Msza św. i kazanie z cyklu „ Bliżej sakramentów”. Zapraszamy!!!
– W czwartek o 19.00   Msza św. dla Grupy Modlitwy św. O. Pio.
Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
– W przyszłą niedzielę 28 maja na Mszy świętej o godz. 10.00, rocznica I Komunii świętej dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 95 i 109.  Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa w piątek od godz. 17.00.
– W sobotę 3 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca – zapisy w zakrystii koszt 30 zł.
– Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 3 czerwca, początek godz. 20.00 zakończenie o północy. Organizatorzy: Wspólnota  „Wieczernik” i Oaza Rodzin. Zapraszamy!!!
– Apostolat Margaretka zaprasza na dzień skupienia i modlitwy w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 10 czerwca. Wyjazd od kościoła 10 czerwca o godz. 6.45 – zapisy w zakrystii lub u pani Stanisławy.
– Od 1 września Gimnazjum Sióstr Salezjanek przekształca się w nowe Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek na Os. Jagiellońskim. Dzień otwarty 25 maja od godz. 16.00 – 18.00 – szczegóły na plakatach.