V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 II 2017

Ogłoszenia:
Dziś w liturgii wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe dla Róż kobiet i mężczyzn – Intencja modlitwy na luty: za chorych i tych, którzy się nimi opiekują.  Na te spotkania zapraszamy wszystkich, którzy 8 grudnia przyjęli medalik Niepokalanej i zapisali się do Rycerstwa Niepokalanej – w pierwsze niedziele miesiąca o 17.00 będą spotkania formacyjne razem ze wspólnotą Żywego Różańca.
Od przyszłej niedzieli – przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy świętej o godz. 12.30 do godz. 18.00. Prosimy, aby każdy znalazł czas na osobistą adorację.  W przyszłą niedzielę zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Majora, Łepkowskiego, Dobrego Pasterza, Woronicza oraz im przyległe.

W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. O godz. 16.30 spotkanie Zespołu Parafialnego Caritas.
–  w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
– w sobotę 11 lutego przypada rocznica objawień M. B. w Lourdes – jest to XXV Światowy Dzień Chorego. W związku z tym nasza parafia i Siostry Albertynki organizują spotkanie dla chorych w Sanktuarium Ecce Homo przy relikwiach św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. O godz. 11.00 będzie Msza św. podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.   Po Mszy będzie spotkanie chorych w domu pielgrzyma. Bliskich z rodziny prosimy o przywiezienie i podprowadzenie starszych i chorych.

W środę o godz. 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych.
Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kaplicy od godz. 17.00.
9 lutego w czwartek wieczorem od godz. 21.00 do 6.00 rano nasza parafia jest zaproszona na całonocną Adorację w kaplicy obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia – udajmy się tam indywidualnie na spotkanie z Jezusem. Adoracja w Łagiewnikach trwa nieustannie od wielu lat.
Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina.

Kardynał Luis, Antonio arcybiskup Manili, wygłosi rekolekcje dla młodych w Krakowie. Młodzieży, która w sobotę 11 lutego zgromadzi się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, filipiński kardynał będzie mówił o darze męstwa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30  od wspólnej modlitwy, przedstawienia wspólnot oraz rozmowy z Kardynałem. O godz. 18.00 będzie  Eucharystia, a po niej konferencja i modlitwa uwielbienia.
– Spotkanie osób zapisanych na kwietniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa będzie 15 lutego w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.