V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 II 2018

Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem do godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza  mieszkańców Os. Mozarta, ulic Siewna, Mackiewicza, Bociana, Imbramowska, Legnicka i mieszkańców przyległych ulic. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców ulic: Wileńska, Celarowska, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz im przyległe.
W tym tygodniu w liturgii:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O godz. 16.30 spotkanie Zespołu Parafialnego Caritas
  • we wtorek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w przyszłą niedzielę 11 lutego przypada 160 rocznica objawień M. B. w Lourdes.
Św. Jan Paweł II w tym dniu ustanowił Światowy Dzień Chorego. W związku z tym w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą chorych o godz. 12.30, podczas której udzielimy chorym sakramentu namaszczenia chorych. Bliskich z rodziny prosimy o przywiezienie i podprowadzenie starszych i chorych.
  • Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej, przeznaczone dla dorosłych i dla młodzieży.  Zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00  do salki pod kościołem.
  • we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą: Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w salce.
  • W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele o godz. 17.00.
  • Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina. Zwłaszcza, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Jak pisze abp Jędraszewski; modlitwa dziękczynna za dar wolnej Ojczyny oraz prośba o błogosławieństwo Boże dla niej, powinna być obecna we wszystkich miesiącach roku. Jej szczególnym wyrazem będzie „Jubileuszowa Nowenna”. Rozpocznie się ona w lutym, a zakończy w październiku. Będziemy przywoływać wielkie postaci naszej historii umacniając się ich odwagą w dawaniu świadectwa Bogu i gorliwością w służbie ludziom.
  • W dzisiejszą niedzielę i w przyszłą niedzielę każdy z kapłanów  odprawi Msze świętą w intencji  osób i rodzin, które  odwiedził  po kolędzie. Wyrażamy też podziękowanie za ofiary dla ministrantów. Jest to dla nich forma premii za całoroczną posługę przy ołtarzu.
  • Są organizowane pielgrzymki do Wadowic, do Lourdes do Kodnia – szczegóły na afiszach i stronie internetowej parafii oraz na  spotkaniu w salce 12 lutego po Mszy wieczornej, gdzie będzie wyświetlony film o objawieniach w Lourdes.
Informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu tj. od 18 lutego następuje zmiana godzin odprawiania Mszy świętych w naszym kościele – Msze święte będą odprawiane przed południem co półtorej godziny, będzie również Msza św. w Sanktuarium św. Brata Alberta o godz. 10.00.  Podczas Kolędy każda rodzina otrzymała szczegółowy rozkład. Gdyby ktoś nie miał – proszę odebrać w zakrystii.