V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 V 2017

Ogłoszenia

Dziś nasza wspólnota przeżywa dzień I Komunii świętej dzieci klas III ze SP nr 95 na Mszy świętej o godz. 10.00 i 12.30.   Przypominamy, że do stołu nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła „na biało” w strojach komunijnych na godz. 17.30.

  • Nabożeństwo majowe dziś i codziennie o godzinie 17.30.
  • Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek 16 maja na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W środę o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. Przeżywamy Rok św. Brata Alberta, nawiedzając  to Sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • Również w czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w salce osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa.

Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 21 maja i 4 czerwca będzie w piątek o 19.00 w domu katechetycznym.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę ściany szklanej w kościele.

  • Za tydzień 21 maja w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III, ze szkoły podstawowej nr 109 o godzinie 10.00.  Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych w sobotę od godziny 8.30 do 9.30.

 

  • Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.
  • 20 maja w sobotę w Bazylice O. Franciszkanów będzie dzień skupienia dla członków Rycerstwa Niepokalanej – rozpoczęcie o godz. 10.00 – szczegóły na afiszach.

W sobotę 3 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca – zapisy w zakrystii koszt 30 zł.

Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 95 oraz 109 przed rocznicą Komunii świętej odbędzie się w czwartek 18 maja o godz. 19:00 w kościele.