Poniedziałek Wielkanocny 17 IV 2017

Wstęp:
Liturgia dzisiejszej Mszy Świętej przypomina nam o tym, że zostaliśmy ochrzczeni.   Wzywa nas także, abyśmy wiernie wypełniali zobowiązania wypływające z łaski chrztu świętego. Być ochrzczonym, to znaczy być świadkiem Chrystusa. Dziś również wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – módlmy się za profesorów i studentów.
Ogłoszenia:
Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocy, którą kończy Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
Składamy serdeczne podziękowanie za wielki dar miłości i miłosierdzia wszystkim, którzy w czasie Wielkiego Postu złożyli produkty spożywcze trwałe, dla biednych i potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy  paniom z Zespołu Parafialnego Caritas, które to   rozdzielały i wydawały.  Wszystkim Bóg zapłać!
  • Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek 18 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W czwartek o godz. 6.00 rano będzie Msza święta dla pielgrzymów, którzy udają się Warszawy i Niepokalanowa – prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.
  •  Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na  Różaniec w ramach nowenny tygodni przed 100-leciem objawień w Fatimskich.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia – główne uroczystości w Łagiewnikach. W tym dniu przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
  • Doradcy podatkowi bezpłatnie pomagać będą wypełnić i rozliczyć PIT 2016  – w dniu 19 kwietnia – od godz. 17.30 do 18.00 i po mszy świętej wieczornej w domu katechetycznym.
Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.