NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4 VI 2017

Wstęp.
Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli głosić Dobrą Nowinę w różnych językach. Módlmy się aby Bóg zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w naszych sercach tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii.

Ogłoszenia
Dzisiejsza Uroczystość to najstarsze święto w Kościele, obchodzone już w czasach apostolskich. W liturgii Kościoła kończy się okres wielkanocny. Od jutra okres zwykły – w liturgii kolor zielony. Zamiast modlitwy Królowo nieba odmawiamy Anioł Pański.
  • W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy różańcowej: Za ludzi nieuleczalnie chorych. Przez cały czerwiec po Mszy wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • jutro drugi dzień świąteczny, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. 
  • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 16.30.

W jubileuszowym roku setnej rocznicy objawień fatimskich, we wtorek 6 czerwca w sanktuarium na Krzeptówkach, Episkopat Polski dokona Aktu poświęcenia naszej ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września tego roku.
  • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusowej zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.
  • Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina.
W sobotę 17 czerwca jest pielgrzymka do Częstochowy – zapisy w zakrystii koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 9.00.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza święta będzie  w kościele św. Jana Chrzciciela i procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie przy naszym kościele.  Pomóżmy w przygotowaniu ołtarzy, niesieniu feretronów, rodziców prosimy o przygotowanie dzieci z zerówki, klas pierwszych i drugich do sypania kwiatów, klasy trzecie idą w strojach komunijnych.
  • -Apostolat Margaretka zaprasza na dzień skupienia i modlitwy w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 10 czerwca. Wyjazd od kościoła 10 czerwca o godz. 6.45 – zapisy w zakrystii lub u pani Stanisławy.
  • 25 czerwca jest organizowana pielgrzymka do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie – zapisy u Animatorów grupowych do 8 czerwca.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich parafian na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w dziś dzisiejszym o godz. 20:30 to jest po Mszy św. akademickiej, wydarzenie odbędzie się obok kościoła. Koncert poprowadzi nasza schola wraz z zespołem Jaspis. Przygotowywali się oni długo do koncertu więc doceńmy ich trud i zaangażowanie. W dniu Zesłania Ducha Świętego przyjdźmy i radośnie uwielbijmy naszego Pana. Serdecznie zapraszamy.

I jeszcze słowo przedstawicieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych FAMILIA.
– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wiele różnych czasopism, każdy znajdzie coś dla siebie.