Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 9.IV.2017 r.

Niedziela Palmowa  Męki  Pańskiej – 9.IV.2017 r.
– Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
– Gorzkie Żale dziś  o godz. 17.00 u Sióstr Albertynek  o 15.00.  
– Po każdej Mszy świętej w domu katechetycznym, są do nabycia baranki wielkanocne Caritas – niech ich nie zabraknie na wielkanocnych stołach – to nasza jałmużna postna.
– Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.  
Spotkanie Wspólnoty „Wieczernik” w poniedziałek – o godz. 18.00 Msza święta z kazaniem nt. „ Czym jest Msza Święta” a po Mszy Droga Krzyżowa.
– W środę o godz. 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych.


Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia.
W Wielki Czwartekpamiątka Ostatniej Wieczerzy podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00.
Wielki Piątekdzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Post ścisły – obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku – nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień przychodzimy adorować Pana Jezusa w ciemnicy.
O godz. 8.00 Droga Krzyżowa  dla dorosłych, o 10.00 dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich, o 12.00 dla dzieci od I do VI klasy i adoracja przy ciemnicy.
W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o  1500  przyjdźmy licznie na uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego…
Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.   
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – adoracja będzie całą noc.
Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych do nocnego czuwania, przyjdźmy na osobistą rozmowę z Jezusem, to wyjątkowa noc – wszystkie nasze radości i smutki przedstawmy Jezusowi.  Gorzkie Żale będą śpiewane o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00.
–  Wyznaczone są poszczególne ulice i rejony do nocnej adoracji, nocnego czuwania.
O godz. 21.00 – adorują dzieci naszych szkół i młodzież; o 22.00 – studenci i młodzież pracująca; o 23.00 – Oaza Rodzin i Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, o 24.00 – Duszpasterska Rada Parafialna; od 1.00 – mieszkańcy ulic Dobrego Pasterza, Woronicza, Lublańska i przyległe ulice; od 2.00 – Wiśniowa, Wileńska, Celarowska, Brogi i przyległe; od 3.00 – Imbramowska, Zawodzie, Bociana oraz Os. Mozarta; od 4.00 – Mackiewicza, Bursztynowa, Narutowicza; od 5.00 – ul. Siewna, Turystyczna, Legnicka, Zgody, Kołaczy; od 6.00 ul. Majora, Łepkowskiego i Powstańców: Róże adorują  wraz z rejonem zamieszkania.
Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przekazane na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  
Wielka Sobota to Wigilia Paschalna. Od wczesnych godzin rannych przychodźmy do kościoła na adorację Pana Jezusa w Grobie. Przed południem święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 15.00 co 15 minut. Przynosząc pokarmy do święcenia zatrzymajmy się przy Grobie Jezusa na chwilę adoracji. O godz. 19.00 będzie Różaniec w ramach nowenny tygodni przed 100-leciem objawień w Fatimskich.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz: 20.00 – przed kościołem nastąpi poświęcenie ognia, Paschału i procesja do kościoła, tu nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego, dlatego w sobotę przynosimy świece. Zakończenie procesją rezurekcyjną 3 razy wokół kościoła – zapraszamy całą wspólnotę parafialną – Róże, poczty sztandarowe, panie i młodzież do niesienia feretronów.
Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan.   Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny.
W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – kancelaria nieczynna.

–  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.
Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu…