Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 20.III.2016 r.

krew-233x300

 

Niedziela  Palmowa  Męki  Pańskiej – 20.III.2016 r.

– Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

– Gorzkie Żale dziś o godz. 17.00 u Sióstr o 15.00.  

– Po każdej Mszy świętej w domu katechetycznym, są do nabycia baranki wielkanocne Caritas – niech ich nie zabraknie na wielkanocnych stołach – to nasza jałmużna postna.

– Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Spotkanie Wspólnoty „Wieczernik” w poniedziałek – o godz. 18.00 Msza święta, a po Mszy w kaplicy adoracji Droga Krzyżowa – zapraszamy na to nabożeństwo.

 

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia.

W Wielki Czwartekpamiątka Ostatniej Wieczerzy podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątekdzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Post ścisły – obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku – nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień przychodzimy adorować Pana Jezusa w ciemnicy.

O godz. 8.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych, o 10.00 dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich, o 12.00 dla dzieci od I do VI klasy i adoracja przy ciemnicy.

W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 1500  przyjdźmy licznie na uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego…

Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja całą noc.

Zachęcamy wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci do nocnego czuwania, przyjdźmy na osobistą rozmowę z Jezusem, to wyjątkowa noc – wszystkie nasze radości i smutki przedstawmy Jezusowi.  Gorzkie Żale będą śpiewane o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00..

– Wyznaczone są poszczególne ulice i rejony do nocnej adoracji, nocnego czuwania.

O godz. 21.00 – adorują dzieci naszych szkół i młodzież; o 22.00 – studenci i młodzież pracująca; o 23.00 – Oaza Rodzin i Wspólnota Krwi Chrystusa, o 24.00 – Duszpasterska Rada Parafialna; od 1.00 – mieszkańcy ulic Mackiewicza, Bursztynowa, Narutowicza; od 2.00 – ul. Siewna, Legnicka i przyległe; od 3.00 – ul. Majora, Łepkowskiego i Powstańców; od 4.00 – Dobrego Pasterza, Woronicza, Lublańska i przyległe ulice; od 5.00 – Wiśniowa, Wileńska, Celarowska, Brogi i przyległe; od 6.00 Imbramowska, Zawodzie i przyległe oraz Os. Mozarta i Bociana: Róże adorują  wraz z rejonem zamieszkania.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przekazane na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Wielka Sobota to Wigilia Paschalna. Od wczesnych godzin rannych przychodźmy do kościoła na adorację Pana Jezusa w Grobie. Przed południem święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 15.00 co 15 minut. Przynosząc pokarmy do święcenia zatrzymajmy się przy Grobie Jezusa na chwilę adoracji.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się przed kościołem: nastąpi poświęcenie ognia, Paschału i wejście do kościoła, tu nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego, dlatego w sobotę przynosimy świece. W związku z przeżywanym w tym roku Jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20.00 i zakończy procesją rezurekcyjną 3 razy wokół kościoła – zapraszamy całą

wspólnotę parafialną – Róże, poczty sztandarowe, panie i młodzież do niesienia feretronów.

Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan. Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny.

 

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – kancelaria nieczynna.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu

Secondly, because observing the http://www.essayclick.net faculties of the mind, how they operate!

Dodaj komentarz