IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 I 2017

Ogłoszenia:

Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy na Parafialny Koncert Kolędowy.  Chór Pastores wspólnie z chórem  Kameralnym ELIM  Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaśpiewają polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki. Serdecznie zapraszamy!

  • Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.30.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15.   Jest to również XXI Dzień Życia Konsekrowanego.  Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji a jest ich dzięki Bogu 10. Gdy szaleją burze zapalamy gromnice, gdy człowiek umiera wówczas podajemy konającemu gromnicę do ręki. Przy tej okazji przypominamy, że wszystkie sakramenty święte są dla ludzi żyjących. Również i sakrament namaszczenia chorych jest dla człowieka żyjącego, który choruje. Kapłana z olejami świętymi prosimy do człowieka, który jest ciężko chory, a nie do zmarłego – chyba, że śmierć nastąpiła nagle i natychmiast kapłan zostaje wezwany, a nie po dłuższej chwili. Natomiast dla zmarłych Kościół przeznacza obrzędy pogrzebowe oraz inne modlitwy.
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko – patrona wychowawców
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca.  Godzina święta Straży Honorowej  w czwartek o 17.00.
  • W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00. Msza święta dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o 18.00. Ze względu na ferie nie ma Mszy o 19.15.
  • W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.

 


 

I jeszcze informacja o cmentarzu parafialnym. Każdy grób powinien mieć dysponenta. Przez dysponenta grobu rozumie się osobę, która opłaciła miejsce grzebalne i jest uprawniona do podejmowania decyzji w sprawie grobu.  Cmentarz parafialny jest zamknięty, nie ma nowych miejsc. Nowe miejsca mogą być tylko, po ekshumacji szczątków i przeniesienia na inny cmentarz, rezygnacji z dalszej opieki nad grobem lub jeśli grób jest zaniedbany, nieopłacany, nie można ustalić dysponenta, nikt się nie interesuje – w takich przypadkach po wcześniejszej informacji grób może być przekazany osobie, która oczekuje i pragnie wykupić miejsce grzebalne na cmentarzu.

Prolongata grobów jest: co 20 lat – ziemnych oraz co 30 lat murowanych, grobowców – od wielu już lat nie było zmian w opłatach, a z roku na rok coraz więcej stawiamy zniczy i kwiatów.