IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 V 2017

Wstęp.
Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość odpustową. W Niedzielę Dobrego Pasterza gromadzimy się wokół ołtarza, aby słuchać Chrystusa i wyznawać wiarę. Jezus mówi o sobie, że jest dobrym Pasterzem. A dobry pasterz troszczy się o swoje stado, prowadzi owce, broni je i chroni. Żyjąc we wspólnocie Kościoła, jesteśmy jak owce, o które troszczy się najlepszy Pasterz. Wypraszajmy potrzebne łaski do zbawiania i módlmy się o nowe powołania do służby Bożej.
Ogłoszenia
Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza.  Kazania  głosi Ojciec Benedykt Belgrau, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Przez cały tydzień będziemy się modlić o powołania do służby Bożej.
Nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn dziś o godzinie 17.00 połączone z nabożeństwem majowym. Intencja modlitwy różańcowej na maj: Za dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii świętej i ich rodziców.  W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  • Jutro Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 16.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Również w poniedziałek 8 maja spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”. O godz. 18.00 Msza św. i kazanie z cyklu „ Czym jest Msza Święta” –  po Mszy adoracja z modlitwą uwielbienia w dolnej kaplicy. Zapraszamy!!!
  • w środę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nie narodzonego.
  • w czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusowej zaprasza na adorację w kaplicy od godz. 17.00.
  • Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina.

  • w sobotę 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy – dokładnie 100 lat temu Matka Boża w Fatimie objawiła się dzieciom Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji.  W dniu tego jubileuszu zapraszamy wszystkich parafian na rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. Poprzez ostatnie lata nasza parafia uczestniczyła w Wielkiej Nowennie Fatimskiej, która przygotowała nas na jubileusz setnej rocznicy Objawień Fatimskich. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski z rozważaniami, następnie procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec – na zakończenie Apel Jasnogórski. Przyjdźmy całymi rodzinami – to wyjątkowy dzień.
  • Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze szkoły podstawowej nr 95 o godz. 10.00 i 12.30.     Spowiedź święta dzieci i ich rodzin w sobotę 13 maja od godziny 8.30 do 10.00.

  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nas wszystkich na procesję ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja. Procesja wyruszy z katedry wawelskiej o godz. 9:00.
  • Również w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy do sali pod kościołem na przedstawienie pt. Śluby Panieńskie.
Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy radosnego świętowania Odpustu Parafialnego – obfitych łask Pana Jezusa Dobrego Pasterza.