IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2017

 
To już czwarta niedziela adwentu – a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Czy jesteśmy gotowi  na przyjście Pana? Przyjmijmy z otwartym i szczerym sercem Jezusa do swojego życia tak, jak uczyniła to Maryja. 
Ogłoszenia:
  • Przeżywamy czwartą niedzielę adwentu, z zarazem ostanie godziny tegorocznego Adwentu.    Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. To niezwykła okazja do pojednania i przebaczenia zwaśnionych osób. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.
  • Na początku odczytajmy 2 rozdział Ew. św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, później wspólna modlitwa za rodzinę, sąsiadów, za zmarłych z rodziny, łamanie się opłatkiem i po złożeniu życzeń – spożywanie wieczerzy wigilijnej oraz śpiew kolęd. Na stół wigilijny nie podajemy napojów alkoholowych.
  • Pasterka o północy. Tradycyjnie składka z Pasterki jest przeznaczona  na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • W Boże Narodzenie kończy się dziewięciomiesięczny okres duchowej adopcji. W Uroczystość Zwiastowania, w Dniu Świętości Życia – wiele osób podjęło to zobowiązanie. Chwała wszystkim, którzy wytrwali w tym postanowieniu.

  • W jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu przypada 101 rocznica śmierci św. Brata Alberta. W kościele św. Katarzyny przy ul. Skałecznej o godz. 12.15 zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i nastąpi zakończenie Roku Jubileuszowego Św. Brata Alberta.
  • We wtorek 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze święte w porządku niedzielnym.

Jeszcze dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w domu katechetycznym. Składam serdeczne podziękowanie paniom z Zespołu Parafialnego Caritas, za poświęcenie  i wielki trud w zebraniu towaru oraz robieniu paczek przedświątecznych dla rodzin potrzebujących pomocy. Za udział w zbiórce żywności dziękujemy studentom, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i Straży Honorowej. Bóg zapłać każdemu, kto podzielił się z biedniejszymi robiąc zakup produktów trwałych – wszystko jest rozdzielane według potrzeb.


Wizytę duszpasterską „Kolędę” rozpoczniemy od środy 27 grudnia – cały program Kolędy jest w gazetce parafialnej Dobry Pasterz, której nowy numer jest od dzisiaj.
W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian.
 W środę od godz. 15.30 ul. Powstańców 26. W czwartek ul. Gdańska, Nadrzeczna i Łepkowskiego 3. W piątek ul. Majora 7 i 9, Łepkowskiego 2 i 4.
W sobotę od godz. 9.00  domki prywatne przy ul. Radomska, Czereśniowa, Olsztyńska, Olsztyńska 1,  Brogi, Bosaków, Gdańska, Turkusowa, Żułowska, Pogodna, Środkowa, Żułowska bloki 16, 18 i 18C, Celarowska,  Duchacka, Wiśniowa, Żytnia, Sadowa, Prądzyńskiego, Sadowa 6 i Żytnia 7, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Trębacza. Od godz. 13.00 ul. Błękitna.
– Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca. Po przeliczeniu przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej zebrano 19.121 zł.   Bóg zapłać rodzinom i osobom, które systematycznie składają ofiary lub wpłacają na konto parafialne.    Ks. kanonik Stanisław Dobrzanowski przebywa w szpitalu, prosimy o modlitwy w jego intencji.

  • Służba Liturgiczna dziś przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – to już piękne świąteczne wydania. 
  • Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.


Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.  Są to śp.:  Maria Łabuń z ul. Majora; Marian Starowicz z ul. Siewnej; Włodzimierz Suchoński z ul. Rokitniańskiej. Andrzej Maćkowski z ul. Nadrzecznej i Barbara Wilkosz z ul. Siewnej.   Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.