III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 I 2017

Wstęp
Obecna niedziela rozpoczyna w naszej archidiecezji  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.  Św. Paweł napomina nas, żeby nie było wśród nas rozłamów, żebyśmy byli jednego ducha – często zapominamy, że najważniejszy jest przecież Pan Jezus.  Jezus przychodzi do nas i mówi nam o swoim królestwie, uzdrawia nasze serca i pochyla się nad naszymi słabościami. Prośmy Go, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.
Ogłoszenia:
  • Dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.
  • Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.30. Natomiast z okazji dnia Babci i Dziadka zapraszamy o godz. 17.00 na przedstawienie p.t. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie odbędzie się w Sali  pod Kościołem.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
  • w środę  Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  • w czwartek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 19.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy św. O. Pio.
  • w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 11.00 w katedrze wawelskiej odbędzie się Ingres nowego pasterza arcybiskupa  Marka Jędraszewskiego.
Chór Pastores zaprasza na Parafialny Koncert Kolędowy, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia po Mszy świętej o godzinie 12.30. Wspólnie z chórem zaśpiewa Kameralny Chór ELIM  Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W repertuarze pojawią się polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki. Serdecznie zapraszamy!

Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na spłatę prac remontowych, wykonanych w ubiegłym roku. Zebrano 12.019 zł. – pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  i przekazać na prace w parafii,  wpłacając na konto parafialne.

Dobiega końca wizyta duszpasterska. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian od godz. 15.30; ul. Dobrego Pasterza 48, Bosaków 9, Rezedowa 2 i 4, Woronicza 36 oraz Kaczary 1B, 5 i 5 A – w poniedziałek; ul. Gdańska 40, Nadrzeczna od 1 do 8 oraz Gdańska 24, 31 i 32  – we wtorek;   ul. Gdańska 28 i 29. w środę; Również w środę od godz. 17.00 ul. Bociana 6B;   ul. Gdańska 33 i 34 oraz Woronicza 38  – w czwartek;

W dzisiejszą niedzielę i w przyszłą niedzielę każdy z kapłanów  odprawi Msze świętą w intencji  osób i rodzin, które  odwiedził  po kolędzie. Wyrażamy też podziękowanie za ofiary dla ministrantów. Jest to dla nich forma premii za całoroczną posługę przy ołtarzu.