III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 IV 2017

Wstęp.
Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy świętej. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma.  Rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Często czytajmy i rozważajmy słowo Boże skierowane do ludzi.
Ogłoszenia
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Często czytajmy i rozważajmy Pismo święte, gdyż jak mówił św. Hieronim Nieznajomość Pisma świętego  jest nieznajomością Chrystusa.
  • Dziś o godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych połączone z procesją.
Od jutra nabożeństwa majowe i nowenna do św. Stanisława, codziennie o 17.30. Zadbajmy o przydrożne kapliczki.
  • W poniedziałek 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  • We wtorek św. Zygmunta oraz św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła
  • W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym.
  • W czwartek św. Floriana, męczennika – patrona  strażaków, hutników i miasta Krakowa. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta za śp. Ks. kanonika Floriana Grucę, długoletniego proboszcza tej parafii.
  • W piątek św. Stanisława Kazimierczyka.
  • W sobotę Święto świętych Apostołów Filipa i  Jakuba.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Godzina Święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00 następnie uroczysta Msza święta z okazji 20-lecia istnienia Arcybractwa Staży Honorowej NSPJ w naszej parafii, podczas której zostaną wprowadzone relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque i spotkanie w salce.
  • W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  O 19.15 Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  • W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.  O 17.15 Różaniec w ramach nowenny tygodni przed 100-leciem objawień w Fatimie.   
 Przyszła niedziela IV wielkanocna obchodzona jest jako niedziela Dobrego Pasterza.  W naszej parafii uroczystość odpustowa. O godz. 12.30 uroczystą Sumę odpustową  odprawi nasz rodak Ks. dr Leszek Harasz, który w tym roku przeżywa 25-lecie święceń kapłańskich.    Po Sumie procesja wokół kościoła. Zapraszamy całą naszą wspólnotę – dzieci do sypania kwiatów, Róże, panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe parafii – to imieniny parafii.
Dziś przed kościołem wolontariusze kwestują na Hospicjum św. Łazarza.