II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 I 2017

 

Wstęp
Kiedy Jan zobaczył Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Jan dawał świadectwo o tym, że Jezus jest Synem Bożym. Jezus przechodzi również przez nasze życie. Tylko czy potrafimy Go rozpoznać tu, podczas tej Mszy św., oraz w naszym codziennym życiu? Bo jak inaczej mamy dać o Nim świadectwo.

 •  Ogłoszenia:
  Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • we wtorek wspomnienie św. Antoniego opata
 • Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek 17 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 – w intencjach złożonych przed Mszą – najlepiej w wcześniej napisać intencje na karteczkach.  Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • w czwartek św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa – o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Jana Pawła II
 • w  sobotę  św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 • W sobotę przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Doceńmy ich trud i poświęcenie dla naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić im naszą wdzięczność.   Z okazji dnia Babci i Dziadka zapraszamy na przedstawienie p.t. „Czerwony Kapturek” – przedstawienie odbędzie się za tydzień 22 stycznia o godz. 17 w sali pod kościołem. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko rano od 8.30 do 10.00.
 • Przeżywamy Rok św. Brata Alberta – 17 stycznia o godz. 17.00 będzie Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny. Siostry Albertynki serdecznie zapraszają.
 • Nasza parafia organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa – w programie zwiedzanie Wilanowa, Świątyni Bożej Opatrzności, starego miasta, katedry polowej, grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, pobyt w Pałacu Prezydenckim i pobyt w Niepokalanowie założonym przez św. Maksymiliana. Szczegóły na afiszach, zapisy w zakrystii – zapraszamy. Będzie również organizowana pielgrzymka do Fatimy autokarowa i samolotowa.

Przeżywamy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian od godz. 15.30; ul. Mackiewicza 25, Narutowicza 22 w mieszkaniach od 66 – 85, Imbramowska 1, 3, 7 i 15 od godz. 18.00 ul. Narutowicza 14  w poniedziałek; ul. Dominikanów 32, Legnicka 24, 24A, Bałtycka 26, Na Barciach 12 i 14, Szafirowa 8 we wtorek; ul. Brogi 9, 11, 13, 19, 21, 34, Bosaków 5A, Celarowska 32 i Lublańska 14 – w środę; ul. Fertnera 1, Prądzyńskiego 12 i 14, Żytnia 15 i 17, Wiśniowa 14 i 16 – w czwartek;  ul. Środkowa 12, Al. 29 Listopada 41B i C, Wileńska 5 i Wileńska 4, Prądzyńskiego 16 oraz Wiśniowa 18 i 20 – w piątek.
W sobotę od godz. 9.00  ul. Bosaków 5 oraz domki prywatne przy ul. Radomska, Czereśniowa, Olsztyńska, Olsztyńska 1,  Brogi, Bosaków, Gdańska, Turkusowa, Żułowska, Pogodna, Środkowa, Żułowska bloki 16, 18 i 18C, Celarowska,  Duchacka, Wiśniowa, Żytnia, Sadowa, Prądzyńskiego, Sadowa 6 i Żytnia 7, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Trębacza. Od godz. 13.00 ul. Błękitna.
 –  Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli, Źródle w Gościu Niedzielnym jest nowy numer czasopisma Jasna Góra i Ogień Jezusa.

WARSZAWA – śladami chrześcijaństwa i kultury polskiej
Zapraszamy na wspaniałą pielgrzymkę do naszej stolicy. Tutaj widzimy, jak styka się historia z nowoczesnością. Największa aglomeracja i centrum naszego kraju, w której życie toczy się w szalonym tempie, chociaż nie brakuje wspaniałych uroczych zakątków, gdzie zachwycamy się pamiątkami z przeszłości. Warszawa to wspaniałe muzea, kina, teatry i wspaniałe świątynie, które są świadectwem chrześcijaństwa  mieszkańców stolicy.
 Termin:  20-23.04.2017
1.Dzień.  Wyjazd rano 6.00 z Krakowa z parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza przy Al. 29 Listopada. W godzinach do południowych przyjazd do Warszawy.   Wilanów wraz z  parkiem /15zł + 5zł/, następnie przejedziemy do Świątyni Opatrzności Bożej  Msza  Św.  Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
2.Dzień .  Śniadanie po którym wyjeżdżamy na dalsze zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem: Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki /z zewnątrz/, Kościół  Św. Anny, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Katedra, Nowy Świat.. Belweder, Łazienki, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wodzie a potem na Powązki Stare i Wojskowe. Zwiedzanie Muzeum Powstania    Warszawskiego /15zł/.  Obiadokolacja i nocleg
3.Dzień.  Po śniadaniu zwiedzanie Zamku Królewskiego / 15 zł seniorzy/ jedną z wybranych tras z przewodnikiem po Zamku Królewskim. Po południu Kościół św Stanisława Kostki i Muzeum męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza Św. Wieczorem możliwość wyjścia do Teatru Narodowego, Ateneum lub teatru Bufo za dodatkową opłatą przy zakwaterowaniu w centrum/ pogodny wieczór z piosenką pielgrzymkową.  Obiadokolacja i nocleg.
4.Dzień. Po śniadaniu przejazd do Niepokalanowa. Nawiedzenie Bazyliki i Klasztoru o. Franciszkanów z pamiątkami po św. O. Maksymilianie Maria Kolbe, założycielu Rycerza Niepokalanej. Po południu  ok. 14.00 wyruszamy w drogę powrotną do Krakowa, gdzie będziemy w godzinach wieczornych.
Cena ok. 480,00 zł + ok 60,00 zł na wstępy i przewodnika miejskiego   /+ 200zł za opcję noclegu w hotelu pokoje 2 os  w Warszawie/
Cena zawiera ;  3 noclegi w Ośrodku k/Warszawy lub w hotelu 2** z umywalkami
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • autokar
 • przewodnik miejski, pilot/przewodnik na trasie przy 40 płatnych osobach
                                                                       Zapraszamy !!!
Zapisy w zakrystii lub na podany wyżej telefon.