II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 IV 20

Wstęp.

W II niedzielę wielkanocy oddajemy cześć miłosierdziu Bożemu.  Nic nie jest bardziej potrzebne współczesnemu światu i człowiekowi, udręczonemu wojną i cierpieniem jak Miłosierdzie Boże. Podczas dzisiejszej adoracji będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas samych i całego świata.
Ogłoszenia:
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W Wielkim Poście spełnialiśmy uczynki miłosierdzia. Nie będziemy więc przeprowadzać dodatkowych akcji, gdyż przez cały rok nasz parafialny zespół Charytatywny  wydaje żywność dla biednych z parafii. Pamiętajmy o puszce z napisem Caritas, gdzie można złożyć ofiarę, by następnie zakupić towar i wspomóc biednych i ubogich.
  • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację osoby należące do Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. – będziemy świętować 6 rocznicę powstania tej grupy. Po Mszy spotkanie w salce.
  • W piątek przypada 40 rocz. śmierci Ks. Prałata Andrzeja Bajera, budowniczego tego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem kapłanów z jego rodziny, kazanie wygłosi ks. Prałat Grzegorz Cekiera.
  • W sobotę o godz. 17.15 zapraszamy na  Różaniec w ramach nowenny tygodni przed 100-leciem objawień w Fatimskich.
  • Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wymianę szklanej ściany kościoła. Zebrano 16.672 zł. – pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  i przekazać na konto parafialne – przekazy są do zabrania przy drzwiach kościoła.
Kolpingowski Klub Seniora działający przy Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” zaprasza osoby 60+ mieszkające na terenie dzielnicy Prądnik Czerwony lub Prądnik Biały do udziału w ofercie programowej pt.:  Między historiami – senior na drodze życia. W ramach projektu przewiduje się realizację takich działań jak: rozwój samopomocowej grupy wolontaryjnej seniorów, działalność teatralną seniorów, spacery historyczno-artystyczne, wykłady i warsztaty o sztuce, o świętych, kurs języka niemieckiego, wizyty w muzeach oraz spotkanie podsumowujące projekt Senioriada. Udział w działaniach jest bezpłatny.
Spotkanie informacyjne odbędzie się 24.04.2017 o godz.:12:00, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Żułowskiej 51.
  • Dziś przed kościołem jest  zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim dla rodzin w zrujnowanym Aleppo.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – interesujące artykuły o Miłosierdziu Bożym.
Jest jeszcze świąteczne wydanie naszej gazetki parafialnej Dobry Pasterz