I NIEDZIELA ADWENTU 2 XII 2017 ROK B

Wstęp:
Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. A tymczasem całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”.  Prośmy więc o dobre przeżycie tegorocznego Adwentu. 

Ogłoszenia:
 • Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. W programie duszpasterskim w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem:  „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”
 • Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy różańcowej na grudzień: o dobre przeżycie Adwentu w naszych rodzinach.
 • Roraty w tygodniu o 6.30. Natomiast o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży – od poniedziałku do piątku. W sobotę wieczorem jest Msza św. z niedzieli, zgodnie z przepisami liturgicznymi, w niedziele Rorat nie odprawia się.  Przychodźmy licznie, całymi rodzinami na Roraty, dzieci zachęcamy do zrobienia lampionów.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O godz. 16.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 • w środę św. św. Mikołaja, biskupa.
 • w czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • w piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 16.30 i 18.00. Na Mszę św. o 16.30 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami, będzie poświęcenie medalików w ramach przygotowań do I Komunii św.
 • Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Za tydzień w II niedzielę adwentu zbierane będą w całej Polsce ofiary do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 • we wtorek o godz. 18:00 jest  Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w salce z katechezą i modlitwą.

Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu można otrzymać dziś i przez kolejne niedziele adwentu od godziny 7.00 do godziny 19.00 w domu katechetycznym. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieło pomocy dzieciom. Przypominamy, że nikt z parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach. Ofiary składane przy opłatkach, są przeznaczane na dofinansowanie obiadów w szkołach dla dzieci z biedniejszych rodzin oraz na potrzeby biednych z naszej parafii. Opłatki i świece rozprowadzają przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas.

Studenci Politechniki Krakowskiej organizują akcję charytatywną pod nazwą „Studenci Dzieciom – Mikołajki”- dziś kwestują na ten cel przed kościołem i proszą o wsparcie.

Przez cały Adwent przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest wystawiony kosz na produkty spożywcze trwałe. Zespół Parafialny Caritas zwraca się z prośbą o składanie darów, które będą przekazane na święta Bożego Narodzenia dla biednych i potrzebujących w parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są czasopisma dla dzieci i młodzieży. Zechciejmy podać dzieciom dobre czasopisma.

Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.  Są to śp.:  Barbara Pieczarka z ul. Powstańców i Jadwiga Cieślik z ul. Wiśniowej.    Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.
Na rozpoczęty czas Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI – spotkania dla osób bezdomnych i  ubogich proszą o wsparcie osoby dobrej woli.
Akcję można wspomóc finansowo lub przynosząc nowe i nieużywane :
 •        Czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety
 •        Kubki termiczne, termosy, koce
 •       Środki higieniczne
Można przygotować także jedzenie : ciasta, krokiety, pierogi – które pojawią się na sylwestrowym stole.
Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej:  www.krakow.sylwesterzubogimi.pl