6 Niedziela Zwykła – 12 II 2017

Wstęp
Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż „nie cierpią” ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się często do Ducha Świętego. On bowiem „przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego”.
Ogłoszenia:
  • Przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 do 18.00. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza, Dobrego Pasterza, Woronicza oraz im przyległe. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Os. Mozarta, ulic Siewna, Mackiewicza, Narutowicza, Bociana, Imbramowska, Legnicka i przyległe.
  • Zakończyły się ferie zimowe w poniedziałek o godz. 18.00 podczas Mszy św. będzie poświęcenie świec i książeczek dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowań do I Komunii świętej
  • We wtorek w liturgii święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy
  • Spotkanie osób zapisanych na kwietniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa będzie  w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  • Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. Przeżywamy Rok św. Brata Alberta, który trwa do 25 grudnia – nawiedzając  w tym czasie Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Codziennie w tygodniu jest tam Msza św. o godz. 6.30, w niedzielę o 7.30.
  • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 19 lutego i 5 marca w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
  • Przypominamy, że w środy po Mszy wieczornej jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątki o godz. 15.00 w kaplicy adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – prowadzą Róże. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

W środę odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Postanowiono, aby w tym roku w trzecie niedziele miesiąca zbierać ofiary na zrobienie nowej konstrukcji z ciepłego aluminium – wymienić całą ścianę szklaną. Po tej wymianie w zimie byłoby cieplej w kościele, natomiast latem ograniczyłoby to przenikanie do wnętrza kościoła nagrzanego powietrza. Ponadto pogarsza się stan techniczny całej ściany, w ostatnich latach wymieniono już kilka szyb. Stąd koniecznością jest podjęcie powyższych decyzji.