6 Niedziela Zwykła – 11 II 2018

Ogłoszenia:
  • Dziś przypada 160 rocznica objawień M. B. w Lourdes. Św. Jan Paweł II w tym dniu ustanowił Światowy Dzień Chorego.
  • Zapraszamy chorych na Mszę świętą o godz. 12.30, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.   Po Mszy   będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.00 w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. To już ostatnia niedziela adoracji przed Wielkim Postem. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Wileńska, Celarowska, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz mieszkańców przyległych ulic.
  • Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w poniedziałek o godz. 18.00 Msza święta z kazaniem.

  • Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, dokładnie 14 lutego mamy Środę Popielcową, która rozpoczyna święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych –   czyli katolicy od 18 do 60 roku życia mogą jeść trzy razy dziennie w tym raz do syta.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i za ludzi uzależnionych od alkoholu.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dorosłych o 17.30, dla młodzieży i tych, którzy nie mogą być wcześniej o 19.00.
  • W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i uczestniczenie w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Są organizowane pielgrzymki do Wadowic, do Lourdes do Kodnia – szczegóły na afiszach i stronie internetowej parafii oraz na  spotkaniu jutro 12 lutego po Mszy wieczornej, gdzie będzie wyświetlony film o objawieniach w Lourdes.
Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 18 lutego i 4 marca w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
  • W sobotę o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.  
W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę całej konstrukcji ściany szklanej na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła.
Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej, przeznaczone dla dorosłych i dla młodzieży.  Zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00  do salki pod kościołem.

 

Już od przyszłej niedzieli następuje zmiana godzin odprawiania Mszy świętych w naszym kościele – Msze święte będą przed południem co półtorej godziny, będzie również Msza św. w Sanktuarium św. Brata Alberta o godz. 10.00 – jest tam parking, można podjechać samochodem. Natomiast nie można stawać na ul. Woronicza.

Podczas Kolędy każda rodzina otrzymała szczegółowy rozkład. Gdyby ktoś nie miał – proszę odebrać w zakrystii.