5 Niedziela Wielkiego Postu – 2.IV.2017 r.

Wstęp:
 Zasłonięty krzyż przypomina, że Wielki Post powoli się wypełnia.  Już wkrótce poznamy, że krzyż jest drzewem, z którego płynie życie.   Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Nim. Pomogą nam w tym rekolekcje, które dziś rozpoczynamy. Módlmy się wzajemnie za siebie o dobre przeżycie tych świętych dni.

 Ogłoszenia:
Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ojciec Benedykt Belgrau – karmelita. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy Szczęść Boże! Program rekolekcji jest na drzwiach kościoła i w gazetce Dobry Pasterz – podany jest też na stronie internetowej parafii.  Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę. Dziś również Mszą św. o 19.15 rozpoczynają się rekolekcje dla studentów.
  • Msza św. dla chorych i starszych we wtorek o 9.00. Kto nie może przyjść do kościoła przedświąteczne odwiedziny chorych w domach w sobotę 8 kwietnia od 9.00 – 11.00. Prosimy zgłosić w zakrystii.
W środę zakończenie rekolekcji – składka będzie przeznaczona na Seminarium Ojców Karmelitów. We wtorek i środę – w czasie rekolekcji – kancelaria nieczynna.   
  • Gorzkie Żale dziś  o godz. 17.00 u Sióstr o 15.00.  
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  W czwartek Godzina Święta Straży Honorowej o 17.00  i spotkanie  w domu katechetycznym. W piątek spowiadamy rano od 6.30 i po popołudniu od godz. 16.00.
  • W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.
  • w piątek 7 kwietnia w Sanktuarium Świętego Brata Alberta przypada liturgiczna uroczystość ku czci Chrystusa Cierpiącego Ecce Homo. W tym dniu kościół ten, został wyznaczony jako miejsce spotkania stacyjnego w ramach wielkopostnego pielgrzymowania.  O godz. 16.00 będzie Droga Krzyżowa i o 17.00 uroczysta Msza św. odpustowa, którą odprawi bp Jan Zając – serdecznie zapraszają S. Albertynki.

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w pierwszy lub drugi dzień Świąt Wielkanocnych będzie w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę Niepokalanego Poczęcia,  św. Józefa, św. Moniki, św. Marty, i  św. Scholastyki. Bóg zapłać!
W Domu Katechetycznym, są rozprowadzane przez przedstawicieli Zespołu Charytatywnego baranki wielkanocne – niech nie zabraknie w żadnym koszyczku takiego baranka – to nasza jałmużna postna.
  • Kosz na produkty spożywcze trwałe, dla biednych i potrzebujących naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej – dziękujemy za składane dary.
  • W środę 5 kwietnia przed Mszą św. wieczorną – od godz. 17.30 i po mszy świętej wieczornej w domu katechetycznym, doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT 2016  – akcja będzie jeszcze 19 kwietnia.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie palm z procesją o godzinie 11.15. Gromadzimy się przy figurze Dobrego Pasterza już o 11.00.
Dziś jest Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa – początek przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30…….

„Chata”, film na podstawie światowego bestsellera o tym samym tytule, to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Kto sobie wystarczająco nie radzi z cierpieniem, powinien koniecznie obejrzeć ten film. Seans dla naszej parafii we wtorek 4 kwietnia o godz. 18.30 w Multikinie. Cena biletu 12 zł.