4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.III.2018 r.

Wstęp:
Czwarta niedziela Wielkiego Postu przynosi nam przesłanie pełne nadziei.  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. To zdanie, przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna, Jezusa, aby nas zbawić.  W połowie Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu.
Ogłoszenia:
  • Gorzkie Żale dziś  o godz. 17.00, w Sanktuarium św. Brata Alberta o  15.00.
  • Droga krzyżowa w piątek: dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o 17.30. O godzinie 19.00 rozpoczęcie drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Początek na ul. Żytniej 7.  Prosimy zabrać świece i serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli Męki Pańskiej.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Robert Zych. Program jest w gablotce i na drzwiach kościoła.
  • W przyszłą niedzielę ksiądz Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Akademickiej Drodze Krzyżowej. Początek przed Kolegiatą św. Anny o godz. 20.30.
  • W środę o godz. 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych.
  • Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 18 marca lub 1 i 2 kwietnia w piątek o godz. 19:00 w sali domu katechetycznego.
  • W sobotę o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.

Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane baranki wielkanocne – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje akcje charytatywne min. dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.
Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę pw. Wniebowzięcia; M. B. Królowej Polski, MB Różańcowej, św. Moniki, Franciszka z Asyżu, św. Klary, św. Elżbiety, św. Faustyny, św. Weroniki, św. Zofii. Bóg zapłać!

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wymianę całej konstrukcji ściany szklanej na profile z ciepłego aluminium i odpowiedniego szkła.
  • Dziś Mszą św. o 19:15 rozpoczynamy rekolekcje akademickie. Temat rekolekcji: „www. Wieczność”. Zapraszamy młodzież i studentów.