31 XII 2018r – Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia:
Dziś w ostatni dzień kończącego się roku 2017, będą o godz. 17.00 uroczyste nieszpory z okolicznościowym kazaniem i śpiewem suplikacji oraz hymnem dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania Bogu za otrzymane łaski w ciągu całego roku. Za uczestnictwo w nieszporach i śpiew Te Deum możemy zyskać odpust zupełny. O północy Msza święta – przejście w rok 2018.
  • Jutro Nowy Rok 2018 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.  Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!  Jest to również  51 Światowy Dzień Pokoju.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. Po Mszy spotkanie  w domu katechetycznym.
  • W piątek spowiadamy rano od 6.30 i popołudniu od godziny 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.
  • W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, trzecie według porządku pierwszeństwa po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu.  – Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda i kadzidło.  W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach – składka przeznaczona na misje.
  • W sobotę  spotkanie opłatkowe dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej po Mszy świętej o godz. 18.00.

Pragniemy zaprosić dzieci na „Orszak Trzech Króli”. Podobnie jak w zeszłym roku spotykamy się 6 stycznia u Sióstr Albertynek, przy ul. Woronicza o godzinie 10:30. Następnie w Orszaku udamy się do kościoła gdzie o godz. 11:15 będziemy uczestniczyć w Eucharystii. Proszę, aby na głowie mieć koronę a w dłoni – gwiazdę.
  • Opłatek dla służby liturgicznej oraz ich rodziców odbędzie się 6 stycznia – o godz. 16:00 Msza św. po Mszy spotkanie opłatkowe w sali pod kościołem.
  • Natomiast opłatek dla pielgrzymów z grupy IV  odbędzie się 7 stycznia o 16:00 Msza św. po Mszy spotkanie w sali w domu katechetycznym.
Dziś i 6 stycznia można nabyć kadzidło i kredę – dochód przeznaczony na wyjazd dzieci na zimowe rekolekcje.
W przyszłą niedzielę 7 stycznia Zespół Parafialny Caritas zaprasza osoby samotne, chore  na spotkanie Opłatkowe po Mszy świętej o godz. 12.30. Podobnie jak w ubiegłym roku, razem przełamiemy się opłatkiem, będzie śpiew kolęd, wspólne rozmowy. Bliskich z rodziny prosimy o pomoc w przywiezieniu czy podprowadzeniu starszych osób. Jeśli ktoś może upiec ciasto na to spotkanie, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii lub do przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas.
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko rano od 8.30 do 10.00.
Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian od godz. 15.30.
We wtorek ul. Łepkowskiego 5, 7, 9, 10, 12 oraz Wileńska 22 i 24.
W środę – ul. Majora 1, 3, 5 oraz Łepkowskiego 6 i 8.  W  czwartek –  ul. Bosaków 5, 9, Wileńska 4 i 5, Wileńska 7a,b,c,d,e,f  oraz Zaułek Wileński 5 i 7.  Szczegółowy plan Kolędy jest w gazetce parafialnej Dobry Pasterz.