3 Niedziela Wielkiego Postu – 4.III.2018 r.

Ogłoszenia:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.  W Sanktuarium Ecce Homo o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  • w poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  •  we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą: Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy spotkanie w kościele.
  • W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele o godz. 17.00.
Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina. Zwłaszcza, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Stąd od lutego w drugie piątki miesiąca rozpoczęła się „Jubileuszowa Nowenna”  miesięcy – podczas Mszy świętej przywołujemy wielkie postaci naszej historii umacniając się ich odwagą w dawaniu świadectwa Bogu i gorliwością w służbie ludziom.
  • W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej
  • Poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy III odbędzie się 7 marca tj. w środę o godz. 18:00 w kościele.
Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane przez Zespół Charytatywny baranki wielkanocne i Paschaliki – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.
  •  Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii.
 Ojciec Święty pragnie, by był w Wielkim Poście szczególny czas łaski – „24 godziny dla Pana”, czyli całodobowej adoracji Boga bogatego w miłosierdzie połączonej z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej. W odpowiedzi na słowa Papieża Arcybiskup Jędraszewski wyznaczył w Krakowie pięć kościołów, w których przez całą dobę z 9 na 10 marca będzie sprawowany sakrament pokuty i będzie trwać modlitwa. Są to: kościół OO. Franciszkanów przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół NMP z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej i kościół Świętego Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303 oraz kościół Świętego Wojciecha na Rynku.
  • W przyszłą niedzielę Mszą św. o 19:15 rozpoczynamy rekolekcje akademickie, które poprowadzi  ks. Adam Kurdas. Temat rekolekcji: „www. Wieczność”. Szczegóły na facebooku i stronie duszpasterstwa akademickiego udobrego. Serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz, Są czasopisma dla dzieci.