3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.III.2017 r.

jezus i samarytanka
Ogłoszenia:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.  W Sanktuarium Ecce Homo o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Solenizantkom i Solenizantom, życzymy obfitych Bożych łask i opieki świętego Patrona..
  • W czwartek o 19.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy św. O. Pio. Zapraszamy.
  • W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  To Dzień Świętości Życia. Tak jak w poprzednich latach zechciejmy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego jeszcze nienarodzonego. Jezus mówił: kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje.  Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w kaplicy MB Częstochowskiej są do zabrania foldery.  Uroczyste przyrzeczenie i przyjęcie duchowej adopcji nastąpi w sobotę na Mszy o godz. 8.00 i 18.00. Zabierzmy także dla chorych – po wypełnieniu, część tego folderu przynosimy w sobotę na Mszę świętą.

W każdą sobotę o godz. 17.15 jest odmawiany różaniec przed 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Również 28 marca o godz. 19.15 nasza parafia prowadzi modlitwę różańcową w kościele św. Wojciecha na Rynku Krakowskim.

  • Spotkanie rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie w środę 22 marca po Mszy wieczornej – zapraszamy.

Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane przez Zespół Charytatywny baranki wielkanocne i Paschaliki – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.
  •  Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii.

Ojciec Święty pragnie, by był w Wielkim Poście szczególny czas łaski – cała Doba poświęcona Panu.  W odpowiedzi na słowa Papieża Metropolita Krakowski wyznaczył w Krakowie pięć kościołów, w których przez całą dobę z 24 na 25 marca będzie sprawowany sakrament pokuty i będzie trwać modlitwa. Są to: kościół OO. Franciszkanów przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół NMP z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej, kościół Świętego Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303 oraz kościół Świętego Wojciecha na Rynku.
Rozpoczynamy przygotowania do liturgii Triduum Paschalnego. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą włączyć się we wspólny śpiew – w najbliższą sobotę, 25.marca, o godz. 9:15, w domu katechetycznym. Serdecznie Zapraszamy!