2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.II.2018 r.

WSTĘP
W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół odczytuje ewangelię o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce na górze Tabor. Jezus ukazujący się jako prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, oczekuje od nas dogłębnej duchowej przemiany. Jak co roku w drugą niedzielę Wielkiego Postu wspieramy ofiarami i modlitwami polskich misjonarzy, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu głoszą w różnych krajach świata.   
 Ogłoszenia:
Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu w całej Polsce jest Dniem Solidarności z Misyjnym Kościołem w świecie. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Misje katolickie i polskich misjonarzy. Przed obrazem MB Nieustającej pomocy jest puszka do której przez cały tydzień, możemy składać ofiary na fundusz misyjny.  
  • Gorzkie Żale dziś o godz. 17.00 oraz w Sanktuarium Świętego Brata Alberta o godz. 15.00.
  • W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.
  • W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. wspólnoty Wieczernik – zapraszamy.
  • W poniedziałek ksiądz Mirosław przeżywa swoje imieniny – życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca.  Godzina święta Straży Honorowej  w czwartek o 17.00.
  • W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00. Msza święta dla dzieci o godzinie 16.30. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.
  • W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.
Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na zrobienie ściany szklanej. Zebrano 16.556 zł. – pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  i przekazać na prace w parafii,  wpłacając na konto parafialne.

Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej, przeznaczone dla dorosłych i dla młodzieży.  Zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00  do salki pod kościołem.

  • Nasz dekanat wspiera budujący się kościół Świętej Rodziny w Balicach. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza z tej parafii, który wygłosi kazania i zbierze składkę na budowę kościoła.
  • Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Mackiewicza 15 wraz z całą społecznością szkolno-przedszkolną serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dni otwarte:
– do Szkoły Podstawowej nr 109 we wtorek  27 lutego   od 17.00 do 19.00
– do Samorządowego Przedszkola nr 30 – w środę  28 lutego   od 17.00 do 19.00

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Interesujące artykuły w Niedzieli, Źródle, a w Gościu Niedzielnym są czasopisma dla dzieci. Jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz a w nim wiele ciekawych artykułów.