2 Niedziela Wielkiego Postu – 12.III.2017 r.

 Ogłoszenia:
Trwa kanoniczna wizytacja Księdza Biskupa Jana Szkodonia naszej parafii i spotkania z wiernymi.
  • Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu w całej Polsce jest Dniem Solidarności z Misyjnym Kościołem w świecie. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Misje katolickie i polskich misjonarzy. Przed obrazem MB Nieustającej pomocy jest puszka do której przez cały tydzień, możemy składać ofiary na fundusz misyjny.
  • Gorzkie Żale dziś o godz. 17.00 oraz w Sanktuarium Świętego Brata Alberta o godz. 15.00.
  • W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.
  • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Wieczernik, a następnie adoracja i modlitwa uwielbienia.
Orędzie Matki Bożej z Kibeho – zapraszamy we wtorek 14 marca na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie  adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.
  • W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. Przeżywamy Rok św. Brata Alberta, nawiedzając  to Sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 19 marca lub 2 kwietnia w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
  • W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na zrobienie nowej konstrukcji z ciepłego aluminium, aby wymienić całą ścianę szklaną.
Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane przez przedstawicieli Zespołu Charytatywnego baranki wielkanocne – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje akcje charytatywne min. dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.
„W niedzielę 19 marca o godz. 20.00 po mszy studenckiej  odbędzie się   pokaz filmu pod tytułem „Ja Jestem„. To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie.  Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Przez całą niedzielę po każdej mszy świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ja Jestem” i pozostałe filmy.