1 Niedziela Wielkiego Postu – 5.III.2017 r.

Wstęp:
W środę rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres pokuty. Kościół w tym czasie na wzór Jezusa podejmuje walkę ze złem, żywiąc się słowem Bożym i Eucharystią.  Okres Wielkiego Postu jest szczególnym czasem refleksji nad swoim własnym życiem.  Prośmy o łaskę   wytrwania w dobrych postanowieniach wielkopostnych. Módlmy się za cała naszą wspólnotę parafialną w której za tydzień, rozpocznie kanoniczna wizytacja księdza biskupa Jana Szkodonia.
Ogłoszenia:
  • Droga Krzyżowa w piątek o 1630 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.
  • W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. W niedzielne popołudnia  gromadzimy się w naszym kościele, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską o godz. 17.00.   W Sanktuarium   Świętego Brata Alberta Gorzkie Żale o godz. 15.00.
  • W sobotę 13 maja przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, dlatego przez dziewięć kolejnych sobót będziemy odprawiać nowennę tygodni przed tym Jubileuszem. W najbliższą sobotę o godz. 17.15 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy odmawiać różaniec.  Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – poniedziałek o godz. 16.30.
  • Spotkanie Modlitewne Wspólnoty „Wieczernik” – poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
  • We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
  •  W środę o godz. 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych.
  • W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kaplicy od godz. 17.00.
  • Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta  – naszego parafianina.

W najbliższą sobotę 11 marca rozpocznie się kanoniczna wizytacja w parafii Księdza Biskupa Jana Szkodonia. Powitanie nastąpi  o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian. W niedzielę Ks. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach świętych. Błogosławieństwo rodzin, małżonków i samotnych osób będzie po Mszy o godz. 6.30 i 12.30. Błogosławieństwo dzieci o 11.15.

Zerwany kłos – to polski film, oparty na biografii błogosławionej Karoliny Kózkównej. Seans dla naszej parafii w dniu 20 marca o godz. 18.30 w Multikinie. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. We wszystkich czasopismach na temat Wielkiego Postu, jest nowy numer czasopisma dla charyzmatyków Ogień Jezusa, oraz Jasna Góra.
Na dobre przeżywanie Wielkiego Postu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.