1 I 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Ogłoszenia:

Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy na styczeń – za rodziny, które odwiedzamy z wizytą duszpasterską.

 • Dzisiaj przypada 50 Światowy Dzień Pokoju.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót.

W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, trzecie według porządku pierwszeństwa po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu.  – Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda i kadzidło.  W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach – składka przeznaczona na misje. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 • Również w piątek spotkanie opłatkowe dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej po Mszy świętej o godz. 18.00.

 • Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Orszak Trzech Króli. Spotykamy się 6 stycznia u Sióstr Albertynek o godz. 10:45. Prosimy, aby dzieci miały korony oraz gwiazdy. Zachęcamy do udziału w konkursie – szopka rodzinna. Szopki wykonane przez całą rodzinę i podpisane należy przynieść do 7 stycznia i pozostawić przed ołtarzem.

 • Kadzidełko i kredę można nabyć dziś oraz 6 stycznia – dochód przeznaczony na wyjazd dzieci na rekolekcje zimowe. Można nabyć kalendarze misyjne przedstawiające zdjęcia z pracy misjonarzy naszej diecezji – dochód przeznaczony na misje.  Również można zaprosić do siebie kolędników misyjnych więcej informacji w zakrystii.

 •  W przyszłą niedzielę 8 stycznia Zespół Parafialny Caritas zaprasza osoby samotne, chore  na spotkanie Opłatkowe po Mszy świętej o godz. 12.30. Podobnie jak w ubiegłym roku, razem przełamiemy się opłatkiem, będzie śpiew kolęd, wspólne rozmowy. Bliskich z rodziny prosimy o pomoc w przywiezieniu czy podprowadzeniu starszych osób. Jeśli ktoś może upiec ciasto na to spotkanie, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii lub do przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas.Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko rano od 8.30 do 10.00.W styczniu okazja do spowiedzi świętej rano w czasie Mszy świętych a w godzinach popołudniowych przed Mszą świętą.Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian.

 •  w poniedziałek od godz. 15.30 ul. Nuszkiewicza od 1 do 19, Zaułek Wileński 1 i 3.

 • we wtorek – ul. Siewna 21, 21A, 21B;

 • w środę ul. Siewna 23, 23A, 23B;

 • w czwartek ul. Siewna 21C, 21D, 30A, Grażyny 9, 11, 18 i Turystyczna 5;

 • W sobotę domy prywatne od godz. 9.00 ul. Żmujdzka,  Św. Andrzeja Boboli, Woronicza, Białych Brzóz, Ostroroga, Rokitniańska, Combrowa, Rezedowa, Ciołkowskiego, Jasnorzewskiej, Nabielaka,     ul. Dobrego Pasterza parzyste i nieparzyste, blok 21, 21A, 40 i 56;  ul.  Szklana,  Liliowa, Powstańców, Na Barciach, Nad Strugą, Jabłonna, Bociana, Siewna, Kręta i Polna; Majora 5A, 5B, 14 i 14A, ul. Dominikanów, Jezuitów.

 • Od godz. 14.00 Al. 29 Listopada n-ry parzyste od Żmujdzkiej w kierunku Gotyku oraz ul. Rybianka i Pocieszka.

 • Od godz. 15.00 blok przy ul. Dobrego Pasterza nr 28.